1925 | Április

MTK – DFC 3:1 (2:1)

Hungária-út – 12 000 néző – Bíró: Iváncsics Mihály.

DFC kezd. Az első percekben az MTK van frontban; a 2. percben Korein nehezen védi Steiner lövését. Egy perc múlva a DFC támadása hands miatt megakad. Az 5. percben Steiner megsérül, kiviszik. Helyébe Rakitovszky lép. A 9. percben Molnár 20 méteres szabadrúgása kapufáról pattan vissza. Egy perc múlva Opata helyezett lövését Korein elvetéssel menti.

A 12. percben az MTK kornerhez jut. Kis idő múlva Senkey II. plasszírozott lövése a léc mellett rohan el. A 19. percben Opata bombáját Korein elvetéssel nyomja ki. A 25. percben Kovács egy könnyű labdát hátraad, Kropacsek kezéből kiejti, a résen álló Less gondolkozás nélkül belövi: 0:1.

Újrakezdés után már az első percben korner – a DFC ellen. Egy percre rá Kléber fején megsérül, de csakhamar rendbe jön. A tempó egyszerre megélénkül. A 30. percben korner a DFC ellen.

A 32. percben Jenny Opata labdájával villámgyorsan előretör és pompásan plasszírozott góllal kiegyenlít: 1:1.

A 35. percben Molnár irtózatos erejű lövése pont Korein kezébe jut. Egy perc múlva Jenny kornert rúg. A bajnokcsapat továbbra is frontban marad és egy előretörésnél Opata 20 méterről helyezett lövéssel megszerzi a vezetést: 2:1. Az utolsó előtti percben Kropacsek egy magas labdát a rárohanó csatárok feje fölött húz le.

A második félidő heves DFC-támadással kezdődik. A 2. percben Nádler egy összeütközés után megsérül. Fél perc múlva Kropacsek 30 méteres szabadrúgást majdnem a kapuba ejt. Az MTK támadást támadásra halmoz, de a lövések célt tévesztenek. A DFC Nyúl II. oldalán kísérletezik – több-kevesebb sikerrel.

A 10. percben kezd a mérkőzés érdekessé válni. Az MTK csatársora szebbnél-szebb akciókkal dolgozik, de Rakitovszky sokat ront. A DFC fölforgatja csatársorát és így mozgékonyabbak is a prágaiak. A 19. percben újból az MTK támad Senkey II. révén.

A jól centerezett labdát Opata egy csomó emberen keresztül 16 méterről védhetetlenül belövi a meglepett Korein mellett: 3:1.

Az MTK továbbra is frontban marad és különösen Molnár lövései veszedelmesek. A DFC ellentámadásait a kitűnő formában lévő Mandl pompásan szereli. A kék-fehér csatárok zsonglőrügyességgel dolgoznak és erősen foglalkoztatják a DFC védelmét.