1930 | Június

Ausztria gyephokkizói 2:1-re verték a magyar válogatott csapatot

Vasárnap délelőtt ütközött meg másodszor Ausztria és Magyarország válogatott gyephokkicsapata. Az első mérkőzés három évvel ezelőtt az osztrákok 3:1-es győzelmével végződött.

A vasárnapi revánsmérkőzésen az osztrákok nagyobb technikai tudásukkal és pontos összjátékukkal 2:1-re megérdemelten győztek.

Az osztrákok legjobbjai: Riessberger, Kahané és a belső trió, míg a magyar csapatból Róka és Szendey tűntek ki.

Az első félidő osztrák támadásokkal kezdődik és a 9. percben Masarek a magyar hálóba üti a labdát (1:0). A magyarok lelkesen küzdenek és a 28. percben Ghillány éles szögből egyenlít (1:1).

A 32. percben formás osztrák támadás következik: Wildam és Riessberger szép összjátékából utóbbi megszerzi az osztrákok győzelmet jelentő gólját (2:1).

A második félidőben szintén osztrák támadások veszélyeztetik a magyar kaput, de a magyar védelem, élén Rókával és Battlayval, minden támadást idejében leszerel.