1930 | Május

A birkózó csapatbajnokságot az UTE nyerte a védő MAC ellen

Keresztes világbajnok kificamította a térdét és vereséget szenvedett a birkózó csapatbajnokságban

A birkózó csapatbajnokság utolsó fordulóján a MAC 10:15 arányban győzött az MTE csapata fölött és így bejutott a döntőbe: ahol 9:16-ra kikapott az UTE-től.

Eredmények:
Légsúly: Imrik (UTE) győz ellenfél nélkül

Pehelysúly: Tasnádi (MAC) győz pontozással Gárdonyi (UTE) ellen.

Könnyűsúly: Kárpáti (UTE) győz pontozással Ambrus (MAC) ellen.

Kisközépsúly: Próka I. (UTE) győz Keresztes (MAC) ellen, aki a küzdelem 17. percében térdét ficamítja, úgy hogy kénytelen a további küzdelmet föladni.

Nagyközépsúly: Finyák (UTE) győz pontozással Zombori Gyula (MAC) ellen. Igen izgalmas mérkőzés, szebbnél-szebb akciókkal, Zombori két ízben is veszélyes helyzetbe hozta ellenfelét és a közönség tust látott. Az eredmény kihirdetésénél a közönség hevesen tüntetett a bíró ellen.

Kisnehézsúly: Orgovány győz pontozással az Európa-bajnok Szabó (MAC) ellen. Orgovány szenzációs győzelmét annak köszönheti, hogy parterben kétszer fölállt.

A nagynehéz súlycsoportban az UTE Papp László ellen már nem állított ellenfelet.

Magyarország birkózó csapatbajnokságát az UTE szerezte meg vereség nélkül. Második az MTK egy vereséggel, harmadik a MAC két vereséggel, negyedik az MTE.