1932 | Február

Kanada veretlenül győzött a téli olimpiász jéghokki-tornájában

Lake Placid, február 14.
A jégpalotában az olimpiai jéghokkitorna utolsó mérkőzését játszotta le Kanada és Észak-amerikai Egyesült Államok csapata. A 3000 főnyi közönség előtt lefolyt mérkőzés háromszoros meghosszabbítás ellenére is 2:2 (1:1, 0:1, 1:0) arányban döntetlenül végződött.

Az amerikai együttes a világhírű kanadaiak egyenrangú ellenfelének bizonyult. Everett az amerikaiaknak szerezte meg a vezetést. Simpson azonban még az első harmadban kiegyenlített. Palmer a harmadik harmadban ismét megszerezte Amerikának a vezetést és Kanadának csak közvetlenül a mérkőzés befejezte előtt sikerült Rivers révén kiegyenlíteni.

Az olimpiai jéghokkitorna végeredménye tehát a következő
:
1. Kanada
2. U.S.A.
3. Németország
4. Lengyelország

Kanadai kapuralövés a Kanada-Németország mérkőzésen Lake Placid megnyitó ünnepség LakePlacid 1932 logo