1940 | Augusztus

A BSZKRT került az NB-be

BSZKRT-MÁVAG 5:2 (3:2)

A Hungária-úti pályán 2000 néző előtt játszották le a fontos mérkőzést, amely a Beszkárt megérdemelt győzelmével ért véget. Ezzel a győzelemmel a villamoscsapat az idei bajnokságban a Nemzeti Bajnokság I. osztályában fog szerepelni.

Már a 3. percben Mészáros beadása a szél segítségével a kapu felé sodródik. Országh a labda mellé üt. Szabó III. besodorja a Beszkárt vezetőgólját. Mindkét csapat idegesen játszik, hiszen nagy tét forog kockán. A 23. percben Miklóst kezelése miatt Kéri 11-esből egyenlít. 1:1.

Változatos játék után a 25. percben sarokrúgás után kavarodás támad a MÁVAG-kapu előtt és a labda Kéri fejéről a saját kapujába pattan. Öngóllal vezet a Beszkárt, 2:1. A 40. percben Kéri sarokrúgásból éles gólt fejel. Újra egyenlített a MÁVAG 2:2.

A játék keménnyé válik, de Kis Ernő játékvezető mindent észrevesz. A 42. percben Kovács látványos góllal szerzi meg a vezetést a Beszkártnak. 3:2.

A második félidőben óriási irammal folyik a játék, eleinte a MÁVAG támad, és úgy látszik, hogy ki is egyenlítenek, de aztán újra a Beszkárt veszi át az irányítást és a 25. percben Bene bombagóljával már 4:2 lesz az eredmény. A MÁVAG elkedvetlenedik és a 34. percben Mészáros lövése beállítja az 5:2-es végeredményt.