1943 | December

A MAC vízipóló csapata bírói hibával 3:2 arányban verte az FTC-t

Mérkőzés elején Kalapos szép gólja után a Fradi lendül támadásba. Németh egy előreadott labdát átemel Tolnai dr.-on s nehéz helyzetből jól sikerült nagy lövéssel kiegyenlít. Parázs hangulatban, a közönség állandó orkánszerű biztatása közben változatos a játék.

Németh-nek ismét sikerül egy szép akciója, már az üres kapu előtt áll, amikor Tolnai dr. és Mezei dr. kapus visszahúzzák, ám a bíró csak egyszerű szabaddobást ítél.

A második félidőben Fábián visszahúzza Czapkót s a kiállítás sorsára jut. Az emberfölényben levő FTC Tátos góljával 2:1-re. javít. A mérkőzés befejezése előtt négy perccel Puljer teljesen szabályos szereplésért Lakó bíró négyméterest ítél amit Szivót értékesít 2:2.

Kiúszás után az FTC kapu elé került labdát Kalapos váratlan lövéssel a hálóba küldi 3:2. A bíró Tolnay dr.-t és Némethet kiállítja – utóbbit indokolatlanul – s így az FTC már nem tud javítani.

BSE – MAFC 3:2 (1:2)

Gyenge mérkőzésvezetés. Az első félidőben a MAFC, másodikban a BSE volt a jobb.