1946 | Február

Máris jó formában van az Újpest

Újpest – MTK 4:1 (4:0)

Barátságos, Latorca-utca, 3000 néző.
Az Elektromos-pályán a második mérkőzésre sem javult meg az idő. Hideg csípős szél fúj, mikor feláll a két csapat:
Újpest: Tóth – Balogh II., Laborcz – Bródy, Szücs, Palotás, - Nagy, Szusza, Váradi, Zsengellér, Nyers.
MTK: Klimcsák – Vinyei, Bíró – Kovács II., Polgár, Kovács I - Füzér, Füstös Palatinus, Turbéki Hrotkó.

Szél ellen kezdi az MTK a játékot. A szél nagyon zavarja a játékot. A kék-fehérek támadással nem tudnak kibontakozni. Szücs jól őrzi Palatinust. Komoly lövés eddig még nem ment kapura. Nyers véletlenül fejbe rúgja Klimcsákot, szerencsére nincs komoly baj.

A 23. percben Szusza labdájával Nyers elhúz, kapura lövi. Biró beleteszi a lábát a lövésbe, de a labda így is a hálóba pattan a bal kapufáról. 1:0 az Újpest javára. Az Újpest feljön. Zsengellér Szusza elé fejel, ő nagy erővel a kapuba lő. 2:0.

Jó az iram, változatos most a játék. Szép támadásokat vezet az újpesti ötös. A 40. percben Nagy beadását Szusza beveszi és a bal alsó sarokba lövi. 3:0. A következő percben Nyers a hatos sarkáról bődületes lövést küld a sarokba 4:0.

Szünet után Kaposi véd az MTK-ban. A szél még erősebb lett. Az MTK támad és Füzér a kapufát találja el. Utána újra az Újpest veszi át az irányítást. Nyers jó helyzetben ront. A játék most változatos. A befejezés előtt Hrotkó beadása Palatinus fejéről száll a hálóba. 4:1.

Két vélemény
:
Dicker Mihály (Újpest): Egy-két helyen még akad javítanivaló.

Vágó Zoltán (MTK): A rutinosabb Újpest megérdemelten nyert.

Bírálat:
A szinte orkánszerű, hideg szélvihar nagyon zavarta a játékot. Az Újpest helyenként egészen nagyvonalúan játszott. Meg kell állapítani: máris jó formában vannak a lilák. Védelmük kifogástalan. Szücs kitűnő, Palotás ragyogóan mutatkozott be. A csatárokból Nyerset lehet különösen kiemelni.

Az MTK hátsó csapatrészei ellen nem lehet panasz. Vinyei felülmúlta Birót, Kovács I. jól passzolt. Annál gyengébb volt a csatársor.