1911 | Július

A kerékpársportról

A Székesfehérvári Kerékpár Egyesület 1. hó 25-én tartott 20 kilométeres országuti versenyén a következők győztek: Lencsés Vilmos 49 p. 40 mp. II. Mayer Jenő és Greger Ferenc 50 p. 54 mp. III. Keller Ferenc 56 p. 50 mp. IV. Kümmel Ernő 57 perc 20 mp.

A MKSz mindenképpen ellene van annak, hogy a MOKESz megkapja a Millenárist. MOKESz ez okból külföldre viszi versenyzőit, hogy ambiciójukat kielégíthessék.

A Szombathelyi Kerékpár Egyesület folyó hó 25-én tartotta 30. km-es országuti versenyt, nagyszámu érdeklődő közönség előtt a Kohnci országuton. Az eredmény a következő:
1. Ernst József 1 ó. 3. p. 2. Müller József. 3. Paccelt Károly. 4. Zsoldos István. Erős ellenszél mellett folyt le a verseny, amely a versenyzőket nagyon hátráltatta, de ennek dacára mind a 7 induló bejött a kötelező időre (80 perc)

MKSz vasárnap tartotta pályaversenyét Csillag KK rendezésében. A verseny ugyanolyan képet mutatott, mint az előző kettő, csakhogy most már hosszutáv verseny se volt Puhrer osztrák versenyző az osztrák-magyar (?) match mindhárom futamában végtelen könnyen verte a MKSz választottjait, dacára annak, hogy az utolsó futamban még be is szorították a futópályára.

Az Ujpesti IKK vasárnap rendezte háziversenyét Nagymarosra, mely a következő eredménnyel végződött: 1. Nyoma József. 2. Molnár István. 3. Kun Sándor.

Condor KE vasárnapi jubileumi házi bajnokságát a régi gárda egyik kiváló kerekese: Bauer Sándor nyerte meg.