1915 | Július

Honvédujoncok mérkőzése

Az első honvéd gyalogezred 3-ik ujonc százada az elmult héten mérkőzést tartott a 4-ik ujoncszázaddal. Győzött a negyedik század 6:2 (3:0) arányba. A mérkőzésen megjelent mindkét század parancsnoka, Büchler Mór hadnagy és Szentandrássy Andor hadnagy.

Az első félidőt a negyedik ujoncszázadban szolgáló Sámuel szövetségi bíró, a második félidőt Szentandrássy hadnagy a harmadik ujoncszázad parancsnoka vezette. A játékosok közül Nerád zászlós (BTC) Mitribus hadapród (MFC,) Kertész (BSE) Vicénik (BEAC) és Keberle (Főv. T kör) a negyedik és Usburger hadapród (BTE), Vojt ("33" FC) és Oszvald (UTE) a harmadik századból tűntek ki.

A legmelegebb elismerés és dicséret hangján kell itt megemlékeznünk Büchler és Szentandrássy hadnagyról, a kiknek jóvoltából sok katona-footballista hódolhat kedves sportjának. Kárát nem vallja ennek a katonaság, sőt csak hasznát látja éppen ugy, mint a sport, a mely majdan jó erőben és jó formában kapja vissza a játékosokat.