1921 | Augusztus

Az FTC – MTK kétnapos nemzetközi pályaversenye

Bartos nyerte a Szent István-díjat. – A hatórás pályaversenyben a Velvart – Dénes-pár győzött az Uharetzky – Bartos-pár ellen.

Öt-hatezer főnyi nézőközönség előtt rendezte az FTC és az MTK kétnapos nemzetközi kerékpár- és motorversenyét, amely az eddigi sikerek jegyében zajlott le. A szombaton megtartott nemzetközi selejtező verseny első körében Uharetzky hibás helyezkedése miatt kiesett a versenyből.

A célegyenesben Perreson keresztezte Burghardot, és a versenybíróság mégis az osztrák versenyzőnek ítélte az első díjat. A nézőközönség nagy zúgolódással fogadta az ítéletet. Ilyen előzmények után a magyar versenyzők nem indultak a nemzetközi térelőny versenyben. A Szent István-díjban Barta könnyű győzelmet aratott. A vasárnap megtartott 5000 méteres motorrekord kísérleti versenyben Jankovics 3 p. 57.6 mp-re javította Deutsch 4 p. 12 mp-es eddigi rekordját.

A hatórás párverseny vasárnap délelőtt fél 11 órakor kezdődött. A versenyzőket Somogyi Nusi, a Király-Színház művésznője indította útnak. A versenyben 12 pár állott a starthoz. A 250-ik körben Schönuner (Bajorország) felbukott. Miután a versenyt képtelen volt folytatni, a társa is feladta a versenyt. A Bartos – Széchényi-pár is felbukott, de ennek ellenére folytatták a versenyt, amelyet végeredményben az okosan versenyző Velvart – Dénes-pár nyert meg.

Részletes eredmények:
Selejtező verseny. (III. oszt. versenyzők részére.) 1. Bouska Rezső Jóbarát 2. Kovács Lajos Vasas 3. Eigner Gyula FTC 4. Havas Árpád Törekvés

10 km pontverseny. 1. Dénes Imre VII. ker. 16 p. 48 mp. 17 pont. 2. Velvárt Nándor VII. ker. 11 pont. 3. Zenkav J. Bécs 11 pont. 4. Pirity Jenő FTC 6 pont.

Selejtező verseny (Nemzetek versenye.) 1. Fr. Peresson Bécs 2. Burghardt István Budapest 3. Lenc Zürich c. Stadler Zürich.

Nemzetközi motorverseny 5000 m. 1. Jankovics Ferenc Edison. 2. Weidl Emil Máv. 3. Hartmann Bécs, 4. Bordos Mihály Törekvés.

Kerékpáros póló-mérkőzés. Világosság – FTC - Törekvés komb. 6 : 2 (5 : 2) Bíró: Immerblum. Világosság: Schüdl – Schur – Horváth

FTC - Törekvés komb.: Merényi – Szamek – Kaupert

5000 m motorüldözési verseny. 1. Hartmann Bécs. 2. Kanabe Budapest.

Nemzetközi tandemverseny 2000 m. 1. Pubrer – Peresson Bécs 3 p. 08 mp. 2. Nagy – Grim Világosság. 3. Pirity – Einger FTC. 4. Havasi Hanák MTK.

Németek közötti térelőny verseny 1000 m. 1. Lenkai J. Bécs 70 m. e. 1 p. 17 mp. 2. Stadler Zürich 50 m. e. 3. Senn Zürich 60 m. e. 4. Peresson Bécs e. n.

Páros verseny 10 km (Senniorok részére) 1. Gröger – Schlisser Edison 17 p. 30 mp. 2. Bännder – Schwarcz KAC. 3. Pálla – Pota MÁV. 4. Sárkány – Pflammer FTC.

25 km motorvezetéses verseny. (Szent István-díj) 1. Bartos Gyula Törekvés (vezető Bartos) 26 p. 52 mp. 2. Tóth Gyula Edison (vezető Kaupert) 3. Balla László Edison (vezető Szavanov) 4. Gröger Károly Edison (vezető Jankovics).

Hatórás párosverseny. 1. Velvart Dénes (VII. ker. SC) 203 km. 2. Uharetzky – Bartos (Világosság) 3. Stadler – Senn (Zürich) 4. Zenkay – Szilágyi (Bécs – Budapest) 5. Rusovszky – Pirity FTC – VII. ker. 1 óra 21 percnyi versenyzés után Velvart – Dénes pár egy kőr előnyt szerzett és azt végig megtartva, biztosan győzött.

Pontverseny 2000 m. 1. Schultz Antal Világosság 17 pont 3 perc 18 mp. 2. Kuren Mihály KAC 16 pont. 3. Segál Oszkár Vasas 14 pont. 4. Kovács József FTC 4 pont

5000 m motorrekord kísérlet. 1. Jankovics Ferenc, Edison 3 perc 57.6 mp.

A hatórás kerékpárverseny győztesei 1. Velvárt - Dénes 2. Uhareczky - Baross Somogyi Nusi színművésznő megindítja a hatórás kerékpárversenyt