1928 | Február

Profi győzelmek, gólesők a Magyar Kupában

A legklasszikusabb magyar díjért, a Magyar Kupáért vasárnap tizennégy egyesület mérkőzött. Öt mérkőzésben profik álltak szemközt az amatőrökkel és ezekben az ütközetekben az amatőrök sorra elvéreztek.

Ferencváros – III. ker. TVE 11:1 (5:0)

Hungária-út. – Bíró: Nagy L.

A bajnokcsapatnak egyszerű sétagalopp volt ez a mérkőzés. Már a 3. percben Turay szenzációs oxfordját Medgyesi csak nehezen tudja parírozni. A 12. percben azután megindul a gólözön. Rázsó labdáját Takács II. a kapu előtt egy méterről fejeli be: 1:0.

A 24. percben Behringer tizenegyest vét, ezt Turay vágja be: 2:0. 25 perc: Rázsó centerét Stedlacsek fejeli a hálóba: 3:0. 35. perc: Rázsó egyéni akcióból 4:0-ra javít. 41. perc: Rázsó kornerét Turay fordulásból az ellenkező sarokba helyezi: 5:0.

A második félidő elején egymásután két korner esik mind a két oldalon. 12. perc: Szedlacsek lövését Medgyesi kiüti, de a résen álló Takács II. 6:0-ra emeli a gólarányt. Ezután két kornert érnek el a III. kerületiek, de újból visszaesnek. 17. perc: Rázsó kornerét Turay fejeli: 7:0 24. perc: Rázsó passzából. Turay újabb gólt lő: 8:0.

Ezután az óbudaiak szabadrúgáshoz jutnak. Mittelmann labdáját azonban Amselt fölényesen teszi ártalmatlanná. 23 perc: Kohut lő gólt: 9:0. 27 perc: Turay lövése ér hálót 10:0. 28. perc: Takács II. szerzi meg a ferencvárosiak utolsó gólját 11:0. A 41. percben Schultheis lövi a III. kerületiek tiszteletgólját: 11:1.

Vasas FC – MTK 3:0 (1:0)

Hungária-út – Bíró: Kann F.
A Vasasok támadásával indul a mérkőzés, de Mayer egyelőre még biztosan védi a hálóját. Az első félidő változatos játékkal telik el. Az utolsó percekben Grünfeld szabadrúgásból lövi a Vasas első gólját: 1:0. A 43. percben az MTK két kornerhez jut, de Kővágó a második alkalommal éppen a kornervonalról ment.

A második félidő első perceiben a bírónak nézeteltérése támadt az állóhely közönségével. A 28. percben Himmert szabadra játszák és ő zavartalanul lövi a Vasasok második gólját: 2:0. Ezután a bíró Baranyait, az MTK bekkjét kiállítja. A 40. percben Brunecker kiugrik s a mérkőzés utolsó gólját vágja be: 3:0.

UTE – BTC 1:0. (0:0)

UTE-pálya. – Bíró: Rotter.

A múltkor döntetlenül végződött mérkőzést az újpestiek jogosan nyerték meg.