1928 | Március

Tenisz Monte-Carlóban

Kehrling csak öt szettben vesztette el a világbajnoki Cochet ellen vívott monte-carlói döntőt. A magyar bajnok élete egyik legszebb játékát mutatta be s újra bebizonyította, hogy ragyogó formában van. A nagy tempóban kezdett meccset eleinte teljesen ő uralja s 6:3, 6:2-re nyeri az első két szettet.

A harmadikban Cochet megindította gyilkos erejű finisét, amellyel annakidején Wimbledonban Tildent is legyőzte. 3:3-ig együtt halad a két játékos, de ekkor Kehrling szervizt veszt. A következő két gémet már átengedi.

A negyedik szettben is óriási a küzdelem. Kehrling nemcsak a hálónál, de az alapvonalakról is pompás labdákat üt s Cochet minden erejéből küzd, hogy a vezetést megszerezze. Nehezen, de sikerül újra elnyerni Kehrling egyik szervizét s ekkor már nem lehet győzelmét megakadályozni.

Az ötödik szett után a francia alig állt a lábán s amint a híradások mondják: „egészen kivetkőzött emberi formájából.” Az elődöntőben. Kehrling a francia Buzelet-t 6:3, 6:3-ra verte, az előmérkőzések során pedig az osztrák Artensen győzte le 6:4, 6:2 arányban.

A páros mérkőzésekben Kehrling és Kleinschroth a döntőbe jutott, de itt 2:6, 6:2, 7:5, 6:2 arányban elvesztették meccsüket az angol – cseh Hillyard – Kozeluh pár ellen.

A vegyes párosban már Alvarez Kehrling partnere, akivel az előmérkőzéseken Mrs. Saunderset és Sovellt 6:3, 6:4-re verte.

Kehrling Cochet elleni eredményének értékét emeli, hogy a cseh bajnok Kozeluh 2:6, 6:1, 6:2 arányban elég, súlyos vereséggel volt kénytelen a Cochet elleni meccsén beérni.

Egyéb eredmény:
Női egyes döntő: Benett – Hardy 6:3, 7:5

Női páros döntő: Harvey, Lambert-Chambers – Bennett, Nuthall 6:3, 6:4, a fiatal angol hölgykettős veresége meglepő.