1933 | Június

Magyarország nyerte női tőrcsapat Európa-bajnokságát

Nagyszámú közönség előtt folytak le a női tőrvívás és a férfitőr egyéni bajnokságok. A helyszínen megjelent Gömbös Gyula miniszterelnök, Kelemen Kornél, az OTT elnöke, Kárpáthy Kamilló, az olasz követ, valamint a politikai és társadalmi élet számos előkelősége.

A női tőrcsapat döntőjében Magyarország csapata nagyszerű küzdelemben megszerezte az első Európa-bajnokságunkat. A csapat legjobban szereplő tagjai az Elek nővérek voltak.
Pontosan fél négykor két plausen indultak meg a küzdelmek.

Magyarország első ellenfele Ausztria volt. A magyar csapat 12:4-re győzött. A mérkőzés meglepetése Bogáthy két veresége volt. Először Róthtól 5:4-re, majd Grassertől 5:3-ra kapott ki. Úgy látszik az egyéni versenyre tartogatta erejét…

Magyarország-Ausztria 12:4

Bogáthy-Friedmann 5:4; Elek M.-Róth 5:3; Gregurich-Dani 5:4; Elek I.-Grasser 5:2; Dani-Friedmann 5:1; Elek M.-Grasser 5:3; Bogáthy-Gregurich 5:3; Elek I.-Friedmann 5:1; Dany-Grasser 5:4; Elek M.-Gregurich 5:3; Róth-Bogáthy 5:4; Elek I.-Gregurich 5:1; Róth-Dany 5:4; Elek M.-Friedmann 5:3; Grasser-Bogáthy 5:3; Elek I.-Róth 5:4.

Anglia-Dánia 8:8 (Tusarány 64:61)

Ausztria-Dánia 9:7

Magyarország-Anglia 12:4

Bogáthy-Geddes 5:3; Elek M.-Beligham 5:0; Dani-Arbuthnot 5:3; Elek I.-Guiness 5:4; Dani-Gueddes 5:2; Elek M.-Guiness 5:2; Bogathy-Arbuthnot 5:2; Elek J. Gueddes 5:1; Guiness-Dani 5:2; Arbuthnot-Elek M. 5:1; Nelighan-Bogáthy 5:3; Elek I.-Arbuthnot 5:0; Dani-Nelighan 5:1; Elek M.-Gueddes 5:4.

Az Európa-bajnok női tőrcsapat Dany Baba, Elek Ilona, Bogen Erna, Elek Margit Elek Ilona A női tőrvívás egyéni érmesei Neligan (Anglia) Európa-bajnok, With (Dánia) harmadik helyezett, Bogen Erna (Magyarország) második helyezett A magyar és az osztrák tőrvívó hölgyek