Dtum
Login with Facebookk
1933 | Május

5:0-ra győztek a japánok a Davis Cup mérkőzésen

A magyar teniszsportot súlyos vereség érte a Davis Cup budapesti mérkőzésein. Játékosainkat megverték a japánok és kiestünk a további küzdelmekből. Magyarország ereje meggyengült a tenisz világfrontján.

Eddig Kehrling kivételes klasszisa folytán reményünk volt három pontot az öt pont közül megszerezni. Sajnos, a japán-magyar meccs azt mutatta, hogy Kehrling nem bírja fizikummal az erős meccseket, nehéz lett, lassú és kicsit kényelmes. Elszomorító, hogy Kehrling formagyengülésével a magyar teniszsport milyen hátrányos helyzetben van.

Nincs egyetlen olyan játékosunk sem, aki Kehrlinget pótolni tudná. Gabrovitz, aki a legtehetségesebb, még nem rendelkezik kellő rutinnal, backhendje-i nem eléggé támadók, hiányzik a küzdő képesség, ami a legelső klasszisnál feltétlenül szükséges.

Bánó túlságosan merev, és amit szorgalommal el lehet sajátítani, elsajátította, de tovább fejlődni már nem tud. Drjetomsky nem all round játékos. Volley játéka kezdetleges, de küzdeni tud ellentétben a fiatalabb magyar játékosokkal. A japánoknál és itt-ott Kehrlingnél láttunk precíz vonalra való helyezéseket.

A fiatal játékosok csak igyekeznek plaszírozni, de helyezéseik bizonytalanok. Gróf Zichy páros játéka még messze van a kikristályosodott teniszstílustól. Sok felesleges erőfeszítés, bravúros akrobatamutatvány játéka, de az elhibázott és megcsinált labdák nem állnak egymással arányban.

Zichy kénytelen lesz temperamentumát alaposan lefékezni, hogy komoly képviselője lehessen a magyar teniszsportnak. Fel kell vetnünk a kérdést, hogy Kehrling után miért nincsenek a magyar teniszsportban új tehetségek?

Kehrlingtől a magyar teniszezők nem tanultak semmit, az ő stílusát senki nem volt képes átvenni. Kehrling teniszfenomén, aki egyéniségével minden bevett stílus és technikai szabály ellenére kimagasló eredményeket ért el.

Olyan ő, mint Borotra, aki szintén stílus és technikai szabály ellenére a legbravúrosabban játszik, de kopírozni nem lehet. Franciaországnak volt egy Deeugisa, Lacosteja és egy Coehetja. Magyarországnak csak egy Kehrlingje van…

Másik oka a teniszválságnak a pénztelenség. A tenisz drága sport, mely feltételezi a jó raketot, jó labdát, jó pályát. A teniszszövetség nem rendelkezik elég anyagi erővel. Az egyesületek nem tudják fizetni a tagdíjhátralékot és a hivatalos támogatás is csökkent.

A japán játékosokról csak a legjobbat irhatjuk. Fiatalok, tehetségesek, rendszeres munka látszik rajtuk. A legnagyobb meglepetést az kelti, hogy évről évre új tehetségek bukkannak fel köztük.

El kell ismernünk, hogy a japán csapat, amely most Pesten játszik, ugyanúgy megverte volna az osztrák, a lengyel, sőt talán a cseh csapatot is. Ez azonban nem változtat azon, hogy becsületes szándékkal, őszintén feltárjuk a magyar teniszsport súlyos helyzetét és felhívjuk a hivatott tényezőket a fiatalok nevelésére.

Vasárnap 3000 főnyi közönség jelenlétében folytatták a Davis Cup mérkőzéseit. A versenyt már szombaton megnyerték a japánok, 3:0-s vezetésük folytán. Mégis mindenkiben élt a remény, hogy az eredményen szépíteni lehet.

Az első mérkőzés a Nunoi-Gabrovitz-meccs kezdetben igazolni is látszott a várakozásokat, mert Gabrovitz az első két szetben lelépte gyors akcióival japán ellenfelét. Nunoi apró dropshortjai, nyesett labdái süvítve jöttek vissza a fiatal magyar játékos térfeléről, aki különösen pompás volley-játékával és biztos forhandjával élete egyik legszebb játékát produkálta.

A 6:3, 6:1-re nyert szetek után a harmadik játszma is magyar vezetéssel indul (2:0). De Nunoi lelassítja a játékot, kiegyenlít s megszerzi a vezetést. Észrevétlenül nyomul fel s kihasználja Gabrovitz pillanatnyi fáradtságát.

A negyedik szetben is tüneményes akciókat tapsol a nézőközönség., amely lélegzetvisszafojtva, szinte túlfeszült izgalomban lesi a sorsdöntő ütéseket. Gabrovitz folyton vezet: már 5:3 és 30:30 a score, két labda kellene csupán a magyar győzelemhez. De Gabrovitznak a döntő pillanatban nincsen energiája a győzelmet, megszerezni.

Nunoi csakhamar kiegyenlít 5:5 és az újonnan megszerzett magyar vezetések, 6:% és 7:6, már csak az utolsó fellobbanások ebben a szetben, amely 9:7 arányban a japán zsákmánya. Gabrovitz az utolsó szetben sem adja fel a küzdelmet, de Nunoi biztosabb és végeredményben 3:6, 1:6, 6:3, 9:7, 6:4 arányban győz.

Szünet után Satoh és Kehrling léptek a pályára. Mint pénteken Nunoi , úgy most Satoh is nehezen szokja meg Kehrling erősen pörgetett forehanddrivejait s olykor egészen kiszorul a pályáról. A magyar bajnok nagy stílusban, elegánsan játszik, s kezdetben ő diktálja az iramot.

Satoh azonban gyorsít, hajszálpontosan helyez és biztosan üt el a befutó magyar bajnok mellett. Biztosságával nyeri az első szettet 6:4-re. A másodikban sem változik a helyzet képe, amelyben Satoh 6:3-ra győz.

A harmadik játszmában Kehrling erősít, magához ragadja a vezetést, remekül smashel, de 5:4-nél és 7:6-nál nem tudja kiaknázni a kínálkozó szetlehetőséget és így fiatalabb ellenfele szetveszteség nélkül ragadja magához 6:4, 6:3, 9:7 arányban a japánok ötödik győzelmét.

Megosztás:

A cikkhez még nem tartozik egyetlen hozzászólás sem!
Legyen Ön az első! Hozzászólás írásához kattintson ide!


Kapcsolódó cikkek
Cikk-ajánló
Adatbázis informácikó
Feltöltöttség:
46%
Összes publikáció:
27.378
Politika:
4.183
Gazdaság:
4.597
Kultúra:
3.840
Tudomány-t.:
3.429
Sport:
4.354
Bulvár:
5.022
Kincskereső:
436
Páholy:
64
Blog:
230
Összes kép
37.374
Cikkekhez kapcsolódó képek:
37.010
Privát huszadik század képek:
364
Regisztrált felhasználók:
4.183
Fórum témák:
187
Fórum hozzászólások:
847
Cikk hozzászólások:
98