1932 | Április

A magyar – francia teniszmérkőzés

A franciák 4:0-s győzelmét hozta a magyar-francia teniszmérkőzés

A magyar-francia teniszmérkőzést vasárnap délután folytatták a margitszigeti díszpályán. Az előkelőségek között ott volt a kormányzó családjával, a diplomáciai testület több tagja és társadalmi és politikai életünk számos kiválósága. Kifogástalan időben folyt le a két mérkőzés, mely a franciák teljes győzelmével végződött.

A páros játékban a Gentien-du Plair pár könnyedén bánt el a magyar Gabrovits-Zichy gróf párral 6:2, 6:4 és 6:4 volt a szettarány. A francia fiatalok nem nagyon erőltették meg magukat. A magyar játékosok közül különösen a tisztára erőből játszó Zichy grófnak volt rossz napja, azonkívül a szerencse is elpártolt tőle.

Nagy várakozás előzte meg a Brugnon-Kehrling összecsapást. A fiatal francia erős küzdelem árán tudta legyőzni a magyar bajnokot. A kitűnő francia játékos csak fiatalságának köszönheti értékes győzelmét. 6:1, 7:9, 6:4 és 6:2 volt a szettarány.

A második szettben Kehrling összeszedte minden erejét és ekkor a közönség állandó tapsaitól kísérve jobbnak bizonyult ellenfelénél. A továbbiakban azonban nem bírta tüdővel és így a nála sokkal fiatalabb francia kerekedett felül.