1937 | Augusztus

Vízipóló: Magyarország – Svédország 13:1 (7:1)

Magyarország: Mezei – Hazay, Sárkány – Halassy – Boszi, Németh, Brandy.
Svédország: Numann – Ljungvist, Ake Julin – Anderson – Rolf Julin, Werner, Lindsen.

Kiúszáskor Németh fog labdát, Halassyhoz ad, akinek átadását Brandy ismét Némethez továbbítja. A magyar gólzsák, anélkül, hogy svéd játékos hozzányúlt volna a labdához, a hálóba lő. 1:0.

Német kapufát dob, majd Bozsi átadását belövi: 2:0. Halassy egyedül úszik a kapu felé és labdáját Bozsi küldi a hálóba. 3:0. A magyar csapat fölénye teljes. Brandy lő gólt. 4:0.

Ezután Halassyt elúszásért kiállítja a bíró. A svédek kihasználják egyemberes előnyüket és Anderson eléri a tiszteletgólt. Halassy visszatérését góllal ünnepli. Ejtett labdáját Naumann nem tudja fogni. 5:1.

Halasy - Brandy-akció után Német lő a hálóba: 6:1. A félidő utolsó gólját Bozsi passzából Német éri el. 7:1.

Szünet után a bíró, a prágai Tomasek sokáig izgatja a játékosokat. Halassy elmozdul helyéről és a bíró kiküldi a vízből. Alig hagyja el a pályát. Brandy gyilkos erejű lövése rezgeti a hálót. 8:1.

Németh kapufát lő, majd svéd támadás közben Németh kerül a partra elúszás miatt. Brandy ismét gyilkos lövéssel rövidíti meg Németh pihenőjét, 9:1. A visszatért Németh Halassy átadását küldi a hálóba. 10:1.

Svéd kapufa után Sárkány - Halassy – Németh-svéd kapu a labda útja. 11:1. Anderson kerül a partra, ismét Németh a góllövő. 12:1. Majd Bozsi, Hazai kezén fut szép támadás, amelynek végén Németh csodaszép góllal állítja be a végeredményt. 13:1.