1939 | Július

Tizedik bajnokságát nyeri az újpesti vízipóló csapat

UTE – MTK 3:0 (2:0)

Két veretlen csapat találkozott a vízipóló-bajnokság döntőjellegű mérkőzésén. Az UTE tízedik bajnokságát szerette volna megszerezni, a feltörő MTK fiataljai pedig be akarták bizonyítani, hogy övék a legjobb vízipólócsapat.

Ideges játékkal kezdődik a mérkőzés, előbb Takács távoli lövése majdnem a hálóba száll, de azután Kisligeti, akit Földes nem őriz eléggé, megszerzi az UTE vezetőgólját. (1:0).

Az MTK többet támad, de azért Mezei minden bravúrjára szükség van, hogy Németh lövését védje, sőt nyomban utána az újpesti középcsatár lövése pont a gólvonalon áll meg. Még az első félidőben növeli az UTE az előnyét, Halasi lövését Németh villámgyorsan vágja a hálóba. (2:0).

A gól után Lakit és Némethet kiállítja a bíró. A második félidő sorozatos kiállításokkal indul. Előbb Brandi kerül partra, majd Földes és Halasi kénytelen elhagyni a játékteret. Az izgalom a tetőfokára hág, Takács megsérti a bírót, őt végleg kizárják a játékból.

Alig hagyja el Takács a vizet, Sárkányt is kiállítással bünteti a bíró és így most mindössze három újpesti és két MTK mezőnyjátékos játszik. Hasznos, meddő játék után Kislégi megszerzi a harmadik gólt és ezzel nemcsak a győzelmet biztosította csapatának, hanem több mint valószínű, a bajnokságot is.

Németh Jamesz az UTE első gólját dobja a MAC hálójába Izgalmas jelenet a MAC kapuja előtt