1940 | Január

A BKE jéghoki csapata aratta az újév első magyar győzelmét

BKE - Rapid (Bukarest) 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)

A Budapesti Korcsolyázó Egyesület fényes győzelemmel kezdte az újesztendőt. Alig tért haza bécsi útjáról, máris szembekerült a bukaresti Rapiddal, amelyik már szombaton bemutatkozott a budapesti közönségnek az FTC elleni mérkőzésen.

A nézőtéren alig 200 néző fagyoskodott. Pedig a mérkőzés nagyobb közönséget érdemelt volna, mert sok gól esett és helyenként szép játék is volt.

Viharos magyar támadások vezetik be a mérkőzést és néhány eredménytelen akció után Miklós cikázik végi a pályán és éles gólt üt. 1:0.

Közvetlen utána Békési kerül gólhelyzetbe, de közelről a kapusba üti a korongot. A románok Teleia révén vezetik támadásukat és a korong csak hajszálnyira kerüli el Csák dr. kapuját. Ellanyhul a játék és egyik kapu sem kerül igazán veszélybe.

A szünetben Király Ede és Popp Márta pompás műkorcsolyázó bemutatóját élvezik a nézők. A második harmad újabb magyar sikerrel kezdődik. Gosztony ellenállhatatlanul végigszáguld a pályán és éles lövése besurran a kapuba. 2:0.

A BKE nagy fölényben játszik és talán ez az oka annak, hogy Miklós jó gólhelyzetet elfölényeskedik. Csák bravúrosan véd. Egyébként a bukarestiek támadásaiban nincs átütőerő, alig akad dolga. Kitűnő Gosztonyi-Miklós - támadást – amelybe a bukaresti játékosok bele sem tudnak avatkozni – Miklós szép góllal fejez be. 3:0.

A Rapid távoli lövésekkel kísérletezik. A Kállay Kristóf szép műkorcsolyázása és bravúros ugrásai arattak sikert. A harmadik harmadot a vendégek támadó kedve vezeti be, de Gosztonyi gyors gólja hamarosan lehűti a kedvüket. 4:0.

Helycsere után Anastasju váratlan támadása azonban a románok becsület gólját hozza. 4:1. A románok góljára Miklós azonnal félmagas góllal válaszol 5:1. A Rapid most teljesen elkedvetlenedik és Miklós egyéni játékkal 6:1-es vezetést szerez.

A végén izgalom támad Pana és Farkas összecsapása miatt, de aztán helyre áll a nyugalom és néhány másodperccel a lecsengetés előtt Ott még lő egy gólt a Rapid hálójába és ezzel 7:1 a végeredmény.

Ott, a BKE balszélsője harcol a korongért Hubai veszélyes helyzetben ment. Mögötte dr. Csák árgus szemekkel figyeli a helyzet kialakulását Jeney kapura tör Izgalmas pillanat a Rapid kapuja előtt Miklós a hatodik gólt üti Ratiu hálójába Munkában a BKE védelem