1944 | Augusztus

Vízcseppek az úszóbajnoki viadal első napjáról

A védő Szatmári nélkül indul az első „nagy” szám a 200 m-es gyorsúszás. Tátos csak győzelemre megy és az utolsó 50 méteren húz el Eleméritől és 2.17.6-al ér a célba.

400 méter hölgy gyorsúszóbajnokságban Novák Kiki klubtársnőjének is megszerezte a második helyet azzal, hogy 150 méterig vezette, de azután győzött, ahogy akart 6.03.2-el mögötte Baló MUE és Stefán Gamma.

A 200 méter hölgy mellúszóbajnokságot a kis Novák (MUE) országos csúcshoz közeli 3.10.8-as idővel nyerte Somhegyi (Gamma) és Kelenhegyi (MAC) előtt.

Saját távján, 200 méteren győzte le a fiatal egri hátúszó Válent az UTE bajnokát, Galambost. A 2.39.6-al új bajnok Válent, a legnagyobb hátúszó tehetség, aki magyar vizekben úszott.

Természetesen már az, hogy úszóversenyen a legnagyobb küzdelem a mellúszásban van. Így volt a bajnokságban is. Mivel a kis Némethért több leány szurkolt sikongva, győzni kellett és győzött is 100-as bajnokságban 1.12.2-es idővel szintén természetesen Szegedi előtt, aki 1.13.2-őt úszott.

A műugró bajnokságra, a bajnoki győzelmekben rekorder Hídvégi Laci, hadterületi szolgálatáról jőve indult és győzött 150.18 ponttal, klubtársa Kemény (MAC) és Balla (FTC) előtt.

A 4x100 méteres gyorsváltó-bajnokságot a betegsége miatt kórházban fekvő Kőrösi Pista helyén tartalékkal kiálló UTE ellen küzdelem után nyerte a MAC együttese.

Viszont a kupaelődöntőben fordított volt a helyzet. Itt a MAC csapata állott ki erősen tartalékosan az UTE ellen. Rossz napot fogtak ki a kék-sárgák annál jobbat a lilák és az eredmény nagy 7:1-es UTE győzelem lett.

A másik elődöntőn is már-már meglepő eredmény született, de 2:0-ás félidejű BSE vezetés után a második félidőben megfordította a meccset az FTC és győzött 4:3 arányban.

Tátos és Eleméri.jpg A 4x100 méteres gyorsúszásban győztes MAC váltó - Csuvik, Eleméri, Fábián és Gyöngyösi.jpg