1944 | Július

Novák Éva csúcsot javított a MAC kétnapos úszóversenyén

A MAC hagyományos kétnapos úszóversenye egyúttal Budapest kerület úszóbajnokságai, mint mindig egyik legnagyobb eseménye lett az idénynek. A rendező egyesület az idővel nem volt szerencsés, mert a vasárnapi eső bizony igen sok nézőt tartott távol a szép verseny küzdelmeinek színterétől.

Az úszóversenyek eredményeinek élén a kis Novák Éva csúcsjavítása áll. A kis 14 éves bajnok hölgyünk 200 méteres mellúszásban elért 3.10-es idejével négy éven át fennálló csúcseredményt adott át a múltnak. Fiatal kora, „Nováki” tehetsége és jó edzője mindmegannyi biztosíték arra, hogy ez a csúcs nem lesz hosszú életű.

Eleméri Rezső a kék-sárgák kiváló gyorsúszója kettős győzelmet aratott Kőrösi István felett. 100 méteren tisztán egy perccel, 200 méteren 2.20.2-es idővel szerezte meg bajnokságait. Kőrösi Pista is megérdemli a legteljesebb dicséretet, mert szép versenyben marad akár nagy ellenfelével szemben.

Tátos Nándi nagyszerűen kezdett 400 méteren, kettőszáznál 2.20-as idővel fordult, de azután eszébe jutott, hogy még egy derbi vízipóló-mérkőzése is van, így elmaradt az 5 percen belüli idő és „csak” 5.00.4-el lett bajnok.

Galambos Tibor a hátúszóbajnokságot, a „nagy” Novák az összes hölgy hát- és gyorsúszóbajnokságot nyerte számottevő ellenfél nélkül. A váltóbajnokságot az UTE csapata szerezte meg. A Szegedi és Németh találkozó 200 méteren a nagyobb küzdőképességet eláruló Szegedinek hozott bajnoki címet 2.47-es idő mellett. Amint szokott lenni Németh „rajta” ideje 2.47.2.

Az ifibajnok címért minden számban nagy küzdelmek és igen sokszor váratlan győzelmek alakultak. Bajnokok lettek: 100 méter háton Szatmári (UTE), 200 méter mellben Somhegyi (MAC), 100 méter gyorson Gyöngyösi (MAC).  A 3x200 méteres ifjúsági gyorsváltó bajnokságot az UTE csapata nyerte, de a MAC kiváló ifi gárdája a 3x100 méteres vegyesváltó bajnoksággal vigasztalódott.

Az úszóversenyek után került sor a nagy izgalmak között várt vízipólóderbire. Mint hogy a felek bíróban nem tudtak megegyezni, MUSz bíróküldője játékvezetőül Lakó Istvánt jelölte ki. Kemény lendületes küzdelem alakult ki, amelynek folyamán hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. Már-már úgy látszott, hogy gól nélküli mérkőzés lesz, amikor az utolsó előtti percben egy jó támadást Németh góllal fejez be és ezzel, ha nem is jobb, de a szerencsésebb FTC győz.

A két Novák testvér.jpg Indulnak a 100 méteres mellúszók.jpg Végházi és Galambos nagy csatája 800 méteren.jpg Kőrösi már kint van a vízből.jpg Lovász Edit.jpg Szilágyi Évának, a Gammás műugrógyőztesnek, Gulyás Károly, volt főiskolai birkózó és boxbajnok gratulál.jpg