Mítosz születése. A cikkből is kitűnik, hogy valamilyen megmagyarázhatatlan okok miatt, valamilyen furcsa vonzalmat érzünk a Mars és köztünk. A tudósok mai napig is keresik az életre utaló nyomokat a mars felszínén és az alatt.
Pár évvel e cikk megszületése előtt 1898-ban Herbert George Wells (1866. 09. 21. - 1946. 08. 13) tollából megszületett egy legendás írás a The War of the Worlds, magyarul a Világok harca.
Ezen vitatkozhatnánk, de a többen a scifi műfaj megszületésére datálják a Világok harca megjelenését. (Több mint 100 évvel és két évszázaddal később, talán már megmosolyogjuk a könyvet, de ettől függetlenül, egy kihagyhatatlan „egy-estét" olvasmány. Csak ajánlani tudom.)
A 30-as években az érdeklődés lankadt a Mars iránt. Ennek okára majd úgyis ki fog térni ez a lap

Ekkor egy ifjú rádiós, egy bizonyos Orson Welles 1938-ban egy rádióadaptációban ismét felelevenítette H.G. Wells addigra már kissé elfeledett művét. A híres/hírhedt rádiójáték pánikrohamot indított el Amerikában. A műsor elején hangsúlyozzák, hogy ez csak kitaláció. Sokan csak ez után tekertek át CBS Radio sávjára. A műsor közben is többször elhangzott, hogy ez nem igazi hír, mégis a színészek fergetegesen valóságszerű játéka ezt feledtette a hallgatóban.
Mikor lecsillapodtak a kedélyek, rengetegen indítottak pert Welles és a CBS ellen, amiket sorra elveszítettek.
Innentől kezdve nem volt megállás. A mű véglegesen beleégettet magát a rádió/mozi történelmében.
1950-ig több rádió is műsorára tűzte a Világok Harcát. Köztük a BBC is.
A dolog érdeksége, hogy az 1953-ban elkészül film producere a magyar származású George Pál (György Pál Marczincsák) volt.
A Wells műve ciklikusan újra és újra borzolja az idegeinket a mozifilmekben, a képregényekben, a tévé- és rádiósorozatokban és számítógépes játékok formájában.
2005-ben Steven Spielberg rendezésében, egy rendkívül látványos mozifilmben láthattuk újra a Világok Harcát.