Iwiw Kapu Login with Facebookk
Homeworld Kft.
1937 | Május

Idegfeszítő küzdelem a női páros teniszbajnokság döntőjében

A BBTE nagysikerű versenye, amelyet dr. Kováts István és Jánosy Géza irányít kitűnően, végéhez közeledik.

Vasárnap 7 számban játszottak döntőket. A nemzeti bajnoki női egyes döntőt a nagyszerű formában lévő Paksy Józsefné nyerte, aki az utóbbi időben hatalmas fejlődésen ment keresztül és játékán meglátszik mesterének, Göncz Lajosnak céltudatos irányító keze.

Paksyné 6:0, 6:1 arányban győzte le Zsitvayné Sass Máriát, a BBTE bombaerős ütésekkel bíró éljátékosát.

A férfi páros döntőt a Dallos-Gábory - pár nyerte klubtársaik, Pethő-Romhányi ellen 8:6, 6:2, 8:6 arányban.

Vegyes páros elődöntők: Schréderné, Pethő-Sárkány Ferenczy 6:3, 6:1, Paksyné, Dallos-Zsitvayné, Romhányi 6:4, 6:4,

III. o. Férfi egyes elődöntők:
dr. Tóth-Fehér 6:1, 6:0, Szőllős-Borovy 6:3, 6:1. döntő: dr. Tóth-Szőllős 6:4, 6:4.

III. o. Női döntő:
Révay Mária-Preisingerné 6:2, 6:1, IV. o. női döntő: Naberschnig-Horváthé 6:4, 6:3.

Ifjúsági fiúdöntő: Sós-Lovas 3:6, 6:0, 6:4.

Legizgalmasabb volt a női páros döntő, amelyet Schréderné-Paksyné kitűnően összeszokott együttese játszott Zsitvayné-Körmöczy Zsuzsi erősen támadó játéka ellen.

Mind a négy hölgy gyönyörűen küzdött. A kétórás küzdelem első szettében a BBTE együttese 2:5-ről 8:6-ra győz, a második szettben fej-fej mellett haladnak, a szett a BLKE zsákmánya, ugyancsak 8:6 arányban és övé a döntő győzelmet jelentő 6:3-as szett.

Körmöczy Zsuzsi ismét kiváló taktikai érzékről tett tanúságot. A BLKE ezúttal sikerült revánsot vett az őszi nemzetközi bajnokságban ugyanezen BBTE pártól szenvedett vereségéért és így övé a nemzeti női páros bajnokság.

A férfi egyes döntő Gábory és Dallos között, utána vegyespáros döntő Paksyné-Dallos és Schréderné-Pethő között ma délután 4 órakor kezdődött.