1900 | Január

Az első nemzetközi autóverseny

1886-ban Carl Friedrich Benz és Gottlieb Daimler egymástól függetlenül megépítették az automobilt, s máris kezdetét vette a versengés. A legelső hivatalos autóversenyt 1894. július 22-én rendezték, Pierre Gifard szervezésében.

A versenyzőknek a Párizs-Rouen közötti 126 kilométeres távolságot kellett megtenniük. Az győzött, aki ezt a távolságot a legrövidebb idő alatt és a legkevesebb fogyasztással küzdötte le. A versenyben huszonegy benzin üzemmódú hintó versenyzett, amelyből tizenhét ért célba. A leggyorsabb „versenyautó” 17 kilométeres óránkénti sebességgel „száguldott”.

Az első nemzetközi autós-csapatversenyt a Párizs-Lyoni útszakaszon szervezték meg, ahol az első helyezést elért François Charron 62 kilométeres óránkénti sebességgel nyerte el a James Gordon Benett hírlapíró alapította kupát.

A rajthoz állt öt versenyzőből csak kettő jutott el a célig. Balesetek azonban már ekkor is fordultak elő, amelyek kíváncsi nézők életét követelték. Az első balesetek után alakult ki az a vélemény, hogy a versenyeket a lakott területektől távolabb kell megrendezni és a versenypályát, korláttal kell elválasztani a nézőktől.

Autóversenyző - 1900 Auto 1900-ból
Vasárnap temették el Kovács Károly építészt, akit megölt egy szálka...
Vasárnap eltemették Kovács Károlyt ismert budapesti építészmérnököt,...
Meghalt gróf Tisza István özvegye Meghalt gróf Tisza István özvegye
Lezárult egy nagy és tragikus asszonyi élet. Gróf Tisza Istvánné...
Nagy Endre az ujvilágban Nagy Endre az ujvilágban
Nagy Endre, a kitűnő író és hírneves konferanszié, aki sikeres...
A legujabb uszó-mentőruha A legujabb uszó-mentőruha
Száz, meg százféle uszó-mentőruhát próbáltak már ki, de valamennyinek...
Kosztolányi Dezső: Bohóc
Lecsuklik minden pilla most, nem is találsz több villamost, így...
Kosztolányi Dezső -  France-könyvek Kosztolányi Dezső - France-könyvek
Rövid időn belül két Anatole France-könyv jelent meg magyarul:...
Székely Éva és Vámos Adél rekordot javított az FTC úszóversenyén Székely Éva és Vámos Adél rekordot javított az FTC...
Zsúfolt nézőtér előtt tartották meg a Nemzeti Sportuszodában az FTC...
Botrányba fúlt az országos futballbajnokság döntő viadala Botrányba fúlt az országos futballbajnokság döntő viadala
Az MTK nem tudta legyőzni a Szombathelyi AK-ot 1:1 (1:1) – A...