1910 | Január

Hírek külföldről és belföldről

A stokholmi stadion

A stokholmi olimpiád előkészítő-bizottsága az 1912. évi olimpiád stadionjának helyéül a város melletti Drottsparkot jelölte ki, ahol márczius hó folyamán már megkezdik a hatalmas sportpálya építését, amelynek nézőterén százezer ember fog elférni. A stadion futópályéja ötszáz méter hosszu lesz.

A nemzetközi olimpiai konferenczia Budapesten

Andrássy Géza gróf v.b.t.t. és Muzsa Gyula orsz. képviselő e hó 15-én kihallgatáson voltak Bécsben a királynál, akit felkértek, hogy a május hó első felében Budapesten tartandó nemzetközi olimpiai konferenczia védnökségét elfogadja. A király a védnökséget kegyesen elfogadta.
A beszélgetések során a király a következő kérdést intézte Muzsához:
- Remélem, Magyarországon is lesz olimpiai verseny.
Muzsa Gyula erre elmondotta, hogy az idén Görögországban lett volna a verseny, de a mostani zavaros állapotok kizárják, hogy a versenyt ott lehessen megtartani. A májusban tartandó nemzetközi konferenczián a magyarok minden lehetőt megtesznek, hogy az 1916-iki nemzetközi olimpiai versenyeket Budapesten tartsák.

Rózsaszinű selyemben, aranyszalaggal adták át vasárnap dr. Ungár Margitnak az első magyar ügyvédnői diplomát Rózsaszinű selyemben, aranyszalaggal adták át vasárnap dr. Ungár...
A kuria egyik elsőemeleti termében, ahol az ügyvédi vizsgákat tarják,...
Bonyodalmak a filmgyári műterem-engedélyek körül Bonyodalmak a filmgyári műterem-engedélyek körül
A budapesti filmszakmát valósággal lázba hozta egy hír, amely szerint...
A miniszterelnök a gazdasági válságról, a kisgazdák bajairól A miniszterelnök a gazdasági válságról, a kisgazdák bajairól
Bethlen miniszterelnök több lap munkatársát fogadta inkepusztai...
Hétfőn éjszaka razzia volt Budapesten Hétfőn éjszaka razzia volt Budapesten
Hétfőn éjszaka razzia volt Budapesten, a detektivek végigjárták a...
Krepuska nyerte meg a fedettpálya-bajnokságot Krepuska nyerte meg a fedettpálya-bajnokságot
Magyarország idei fedettpálya-bajnokságai bizony kis mezőnyre...
Huszonnégy órával Sacco és Vanzetti kivégzése előtt világsztrájkkal akarják megmenteni a két halálraitélt anarkistát Huszonnégy órával Sacco és Vanzetti kivégzése előtt világsztrájkkal...
Sacco és Vanzettivel közölték a legfelsőbb törvényszék határozatát és...