1912 | Március

Sportérdekességek a nagyvilágból

A berlini Hallensportfest győzteseit a Deutsche Flugzeugwerke Leipzig meghívta, hogy a gyár repülőterén felszálljanak Németországban, ugy látszik, nagyon megbecsülik a versenyek győzteseit.

A Verband Berliner Athletik-Versine március 31-én propaganda mezei-versenyt rendez 7.5 km. távra egyesületei részére. Hogy a versenyen minél tömegesebben induljanak: nevezési díj nincsen, de azon csapat mely nevezett és nem indult, 5 márka bánatpénzt fizet. Ajánljuk ezt a MASz. figyelmébe.

A 100 km.-es gyaloglóverseny katonai felszereléssel, melyen az elmult évben a magyar gyaloglók nesztora, id. Ripszám is résztvett, május 12-én kerül eldöntésre Drezdában.

800 km.-es távfutó versenyt szándékozik rendezni a párisi "L'Auto". A verseny hat szakaszra lesz felosztva, minden szakasz után egy napi pihenővel. Az egyes szakaszok között a legnagyobb 150 km.

Érdekes reformot léptetett életbe az amerikai princetown-i egyetem. Összes elsőéves hallgatóját kötelezte az uszás és könnyü athletika kultiválsára. A kényszer sportoltatás eleinte nagy elégedetlenséget szült, a mely azonban csak rövid ideig tartott. A 2-ik félévben egyébként már mindenki csak a néki legjobbat konveniáló sportágat köteles tovább művelni.

Jajcze -  Bosznia gyöngye Jajcze - Bosznia gyöngye
A természeti szépségekben gazdag Boszniának legszebb helye a régi...
Bocskai nyerte a debreceni futballtornát Bocskai nyerte a debreceni futballtornát
A stadionban Szent István napján ötezer néző előtt folytatták a...
Mi újság?
Hírek, érdekességek a tudomány és a technika...
Az FTC vízipólócsapata nyerte a bajnokságot Az FTC vízipólócsapata nyerte a bajnokságot
Az izgalmas mérkőzés unalmas középjátékkal kezdődik és az első...
Borzalmas rablógyilkosság Solymár határában Borzalmas rablógyilkosság Solymár határában
Vasárnap délelőtt borzalmas rabló gyilkosságról tettek jelentést e...