1913 | December

Az új korcsolyacsarnok

A Budapesti (Budai) Torna Egylet szénatéri versenypályáján az állandó korcsolyacsarnok építési munkálatai már teljesen befejeződtek és csakhamar el fognak készülni s belső berendezési munkálatok is.

A tágas és modern kor igényeit a lehetőségig kielégítő és a megfelelő helyiségekben bővelkedő uj korcsolyacsarnok mellett a nagyközönség használatára fog állani, a versenypálya befejezett megnagyobbítása folytán 15.000 m2 jégfelület, tehát majdnem egy negyeddel nagyobb terület, mint tavaly.

A gyenge fagyokat is felhasználandó, az egyesület a Drasche-féle téglagyár ( a fogaskerekű vasuttal szemben) telkén tavaly létesített öntözött jegű pályát a folyó évben is üzembe helyezi. A nagyközönség igényeit szem előtt tartva, az egyesület választmánya elhatározta, hogy helyenkint nem 3, hanem 4 zenenap lesz és a korcsolyapályát az eddigi szokástól eltérően nem este 8, hanem este fél 9 óráig használhatja a közönség.

A jégpályára a beiratkozások már megkezdődtek és naponta folynak d. u. 4 órától 7 óráig a versenypálya csarnokában.

A Budapesti (budai) Torna-Egylet korcsolyázó csarnoka Korcsolyázás a Városligetben