1915 | Január

Marathoni verseny

Különös marathoni versenyt rendeztek Amerikában. A különösség abban nyilvánult, hogy a 40 kilométeres "marathoni" futás első és utolsó 5 angol mérföldéjét pályán, az Empére City sporttelepén futották le s csak a közbeeső 15 mérföldet tartották meg országuton.

Igazán csodálatos, hogy Amerikában a "marathoni futás" klasszikus tradícióit így meghamisítják, mert tudtunkkal a történelmi emlékű marathoni futás nem pályán történt. A verseny körülményeinek megkönnyítése sem volt azonban elégséges ahhoz, hogy William Galvin, az Irish-Amer. AC tagja 3 óra 03 percnél jobb idő alatt fussa a távot.

Elég volt azonban a győzelemhez, a melyet ebben a versenyben négy éven át való sikertelen részvétel után ért el. Igaz, ugyan, hogy az előző években olyan futók nyerték meg, mint Hayes, Crowley, Jensen Reynolds, Duffy, Gionacopulos. A versenyben résztvett 24 induló közül is csak tizenketten bírták ki a "marathoni távot" – pályán.