1921 | Május

Magyarország 1921. évi tőrvívó bajnoksága

Bajnok: dr. Tóth Péter (MAC)

A magyar vívósport legnagyobb eseménye, a bajnokság ezen a héten a vívó-világ érdeklődésének középpontjában. A szövetség által rendezett verseny kedden kezdődött meg a tőrbajnoksággal. A benevezett 13 vívót a szövetség két csoportba osztotta be s mindkét csoport három első helyezettje került döntőbe.

Az első csoportból tovább mentek: Lichteneckert István (MAC) 5 győzelemmel. Trstyánszky Ödön (MAC) 5 győzelemmel, Rády József (MAC) 4 győzelemmel; vívtak még: Santelli (MAFC) 3 győzelem, Halász (BEAC) 2 győzelem, Marzsó (WVC) és Nagy (MAC) 1-1 győzelem.

A második csoport helyezettjei voltak: Tóth Péter dr. (MAC), Schenker Zoltán (MOVE) és Pósta Sándor dr. (MAFC) 3-3 győzelemmel. Vívtak még: Filótás (MAC) 1 győzelem, Holly (Kaposvár) 0 győzelem.

A hatos döntőből Tóth Péter dr. (MAC) került ki győztesen, aki ezúttal egyfolytában negyedszer, összesen pedig nyolcadszor lett Magyarország tőrvívóbajnoka. Összes asszóit fölénnyel nyerte, a döntőben két tussal többet senkitől sem kapott. Tempószúrásai, biztos riposztjai és kavaccio-szúrásai juttatták győzelemhez.

Második Schenker Zoltán (MOVE) lett, ki csak a győztestől szenvedett vereséget. Rutinírozott, agilis vívó, bajnok csak azért nem lehetett, mert Tóth még nála is jobb. Harmadik lett Trstyánszky Ödön (MAC), ki finom vívásával tűnt ki. Rády (MAC), Lichteneckert István (MAC) és Pósta (MAFC) foglalták el a következő három helyet 1-1 győzelemmel.

A verseny mindvégig igen izgalmas volt, ily forró levegőjű versenyt már régen nem láttunk. Minden tusért alapos munkát kellett kifejteniük a vívóknak. A Schenker – Trstyánszky asszó 26 percig tartott, míg végre Schenker 4:2 arányú győzelemmel végződött.

A verseny legszebb asszója Lichteneckert – Trstyánszky között az előmérkőzésben volt, mindketten végtelenül finoman és szabatosan dolgoztak.