1922 | Február

Ladányi-dij – NSC - FTC 3:2 (0:2)

Üllői-úti pálya. 1500 néző. Bíró: Schilier Gyula.
Az NSC csapata, amely az elmúlt vasárnap az MTK ellen 4:1 arányú győzelmet aratott, ezúttal nagy meglepetésre az FTC csapatát is megadásra kényszerítette. Igaz, hogy a FTC Obitz, Héger, Schwarz, Hungler II. és Wiener II. nélkül állott ki, ez azonban nem csökkenti az NSC ifjú csapatának kiváló teljesítményét.

A győztes csapat legjobb része a csatársor volt. Különösen a Bellák-Elek balszárny volt elemében, amelynek támadásai mindig veszélyt jelentettek az FTC kapujára. A halfsorban Nagy Sándor volt a legjobb. A közvetlen védelem szikla szilárdan verte vissza az FTC csatárok erőtlen támadásait.

Az FTC játékosai – különösen a II. félidőben, amikor már 2:0-ra vezettek – nem vették elég komolyan a játékot. A krekkek, az egy Blumot kivéve, csöppet sem ambicionáltak magukat a játékban. Az FTC kapuját ismét Bajusz védte, ezúttal azonban mérsékeltebb sikerrel. Volt egy-két bravúros védése, a góloknál azonban hibázott.

Az első félidőben az FTC dominálja a helyzetet és Nikolsburger révén éri el mindkét gólját. Ebben a félidőben az NSC csak nagy nehezen jutott szóhoz. Szünet után az FTC elbizakodottságát az NSC ügyesen kihasználja és Bellák és Elek révén sikerül kiegyenlítenie, majd Rémay révén a győztes gólt is megszereznie.

A mérkőzés eredménye alapján az NSC kvalifikálta magát a Ladányi-díj további mérkőzéseire.
NSC: Gallovits – Szendrő, Ernst – Ruck, Tímár, Nagy – Kukán, Rémay, Spitz, Elek, Bellák.
FTC: Bajusz – Takács, Blum – Szerencsi, Szabó, Wilhelm II. – Matkovits, Kelemen, Pataky, Nikolsburger, Tóth.