1922 | Március

A MAC junior mezei futóversenye

A szeniorversenyt az MTK, az ifjúsági versenyt a MAC nyerte meg

Régi gyakorlat szerint a MAC most is a Margitsziget sétányain rendezte junior mezei futóversenyét. Újra beigazolódott, hogy a sziget kavicsos, laza, sóderes útjai mezei versenyre nem alkalmasak. A futókat sem lehetett látni, csak alig néhány 100 méteren, a célegyenesben pedig több versenyzőnek úgy kellett átverekedni magát a közönségen.

Ezek után végre belátja maga a MAC is, hogy a Margitsziget nem lévén mező, nem alkalmas mezei futóverseny rendezésére.

Részletes eredmény:
Ifjúsági junior verseny. Táv. kb. 4.5 km. 1. Bejczy Lajos MAC 16 p. 2. Cséfay Sándor MTE 16 p. 7 mp. 3. Zoltány Géza MAC 16 p. 13 mp. 4. Chilány Antal MAC. 5. Kempner Árpád MTE 8. Wehle Benedek MAC. 7. Leichtág József MTK. 8. Wollák Ernő MTE 9. Neumann Emil FTC. Indult 4 csapat 48 futóval, beérkezett 44 futó.

A mezőnyt eleinte Kempner és Ledermann vezették, majd Bejczy ment az élre. A csapatverseny a MAC részére már az első kilométer után biztos volt. 30 m. nyerve, 30 m. harmadik, 20 m. negyedik, 15 m. ötödik. Kempner és Zoltány az utolsó kilométeren összeütközve felbuktak. A versenybíró az MTE óvását elutasította.

A csapatversenyben: 1. MAC 1+3+4+6+20=34 pont. 2. MTE 2+5+8+13+15=43 pont. 3. MTK 7+10+11+12+19=59 pont. 4. FTC 82 pont.

Szenior-junior verseny.
Táv kb. 6.5 km. 1. Csitbay József MTK 20 p. 24 mp. 2. Koszta Gyula MTK 20 p. 47 mp. 3. Gross Ernő ESC 20 p. 47.4 mp. 4. Polata István MTE 20 p. 55 mp. 5. Kaltenecker Jenő MAFC 6. Hirschl Béla MTK 7. Reisz Kálmán FTC. 8. Kulcsár József FTC 9. Ehrenfeld Samu 10. Mészáros Lukács ESC. Indult 5 csapat 46 futóval, beérkezett 36 futó.

Csitbay a starttól az élre ment, nyomában Gross, Koszta, Polata, 2 km-nél Csitay elhúzott a mezőnytől és a fél távnál már 20 méterrel vezetett. Koszta és Gross 4 km-nél 5 méterre megközelítették, de Csitbay erősítve 130 méterrel győzött. Koszta az utolsó métereken szorította Grosst 2 méterrel a harmadik helyre, 40 méterrel negyedik.

Az MTK győzelme pillanatig sem volt kétséges, míg a második hely kérdése csak az utolsó kilométeren dőlt el az FTC javára. A MAFC feladta a versenyt. Fél távon a pontarány ez volt. MTK 36, FTC 57, MTE 65 pont.

A csapatversenyben: 1. MTK 1+2+6+9+20=38 pont. 2. FTC 7+8+11+15+16=57 pont. 3. MTE 4+12+13+14+17=60 pont. 4. ESC 106 pont.