1927 | Május

Osztrák – magyar hokkimérkőzések

A magyar válogatott hokkicsapat első osztrák-magyar mérkőzése tisztes eredménnyel zárult. A nagyobb rutinú osztrákok 2:1-es félidő után 3:2 arányú győzelmet tudtak csak aratni és hosszú ideig úgy látszott, hogy eldöntetlen lesz az első osztrák-magyar találkozás eredménye.

A mérkőzés előtt az MHC és a MAC csapataiból kombinált hölgy csapat volt a WAC és VfB csapataiból kombinált osztrák csapatnak az ellenfele. A magyar hölgyek meglepő ügyességgel rohamozták az osztrákokat, akik csak egy véletlen góllal tudták megszerezni a győzelmet.

A gól az első félidőben esett és a magyar hölgyeknek nyitott volna több alkalmunk a kiegyenlítésre, de lámpalázunkat nem tudták leküzdeni. Kitűnő játékot produkált Farkas Bözsi a védelemben, Bittner bárónő és Oberschall Magda a halfsorban, Stieber Lotti és Löwengard Nelli a csatársorban.