A mi lányaink csak tanultak az első válogatott meccsükön.

Üllői-út. Bíró: Meist Bécs, 2000 néző.
Ausztria: Schenk – Schillang, Schwartz – Hansch, Dunshirn, Greschak – Hartl. Lauterbach, Gal, Perenda, Novacekné.
Magyarország: Kozlák – Országh, Jouvel – Manderer, Berán, Czumpft – Dollák, Halasi, Skultéty, Jani V., Winkler.

A két ország első női kézilabda válogatott mérkőzése előtt a csapatok kölcsönösen üdvözlik egymást. Annak a reménynek adnak kifejezést, hogy a jövőben gyakran találkoznak majd. egymással. A magyarok kijelentik, hogy most még csak tanulni akarnak és csokorral kedveskednek. Az osztrákok viszont gyönyörű, a bécsi Rathhausot ábrázoló krétarajzot adnak ajándékba.

A mérkőzés az osztrákok nagy fölényét és pompás játékukat hozza. Sorben esnek a gólok. I. félidő: 4. perc. Harti 1:0. 6 perc. Harti 2:0. 9. perc Perenda 3:0. 12. perc, Perenda 4:0. A 17. percben a magyarok az üres kapuba sem tudnak gólt dobni 19. perc. Novacekné 5:0. 20. perc. Novacekné 6:0.

A II. félidőre a magyar csapatban a rossz kapus helyére Tropek áll be, míg Manderer helyett Kovácsné jön be. A további gólok: 1. perc. Perenda 7:0. Az 5. perc magyar gólt hoz. Halasi Vilma 7:1. 7. perc. Perenda 8:1. 8. perc. Gal 9:1. 11. perc. Lauterbach 10:1. 14. perc. Gal 11:1.

Az I. félidő 25. a II. 15 percig tartott A teljes osztrák csapat pompás játékot mutatott be. A magyaroknál Halasi és Czumft tűnt ki.