1929 | Október

Salgótarjáni futó nyerte a maratoni bajnokságot

Király Pál föladta a versenyt. – Galambos „versenyen kívül” 2 óra 52 perc 39 másodperc alatt győzött.

A gödöllői országúton, a 6. kilométeres kőtől a 27-ig és vissza, összesen tehát 42 kilométeres távon vasárnap délután került eldöntésre az idei utolsó klasszikus atlétikai verseny: Magyarország 1929. évi maratoni bajnoksága, amelynek startjánál 17 futó jelentkezett.

Indult Galambos József, a tavalyi maratoni bajnok is, de miután évközben a Kisvárdai SE-től az ESC-hez kérte átigazolását, csak versenyen kívül vehetett részt a versenyben, amelyet 2 ó. 52 p. 39 mp. kitűnő idővel meg is nyeri.

Versenyen kívül indult az elkésetten nevezett Gyetvay (Szegedi MTE) is, aki harmadiknak futott be, de helyezése, éppen úgy, mint a Galambosé, a végeredményben nem számít.

A verseny favoritja a sokszoros magyar bajnok, Király Pál (ESC) volt, aki azonban a küzdelmet 22 kilométer után, hiányos tréningje miatt föladta.

A bajnokságot így a Galambos mögött másodiknak helyezett Zelenka, a Salgótarjáni Bányatelepi SC tagja nyerte meg, aki 3 ó. 01 p. 47 mp. alatt egészen frissen érkezett a célba.

A második helyre Halla (Kassai AC) futott be 3 ó. 06. p. 25 mp. alatt, harmadik László (Rákosszentmihályi AFC), negyedik Csillag (ESC) és ötödik Lovas (MAC) lett.