1930 | Július

A magyar válogatott vízipólócsapat 5:3-ra verte a németeket

A magyar úszóstaféta 4 perc 07.3 másodperces remek idővel győzött négyszer 100 méteren Németország ellen. – Bárány István a 100 méteres egyenes pályán 59.8 másodperces szenzációs időt úszott.

Drezda, július 20.
A magyar olimpiai staféta első napi váratlan győzelme után a magyar-német úszómérkőzés vasárnapi második napján rekordközönség jelent meg Drezda impozáns méretű úszóstadionjában. A sprintstafétában már eleve sem kecsegtette siker a németeket, még kevésbé a vízipóló-mérkőzésben, amelyre a két Rademacher és Amann helyén tartalékokkal álltak starthoz a németek.

A négyszer 100 méteres stafétában a reméltnél is fölényesebb győzelmet aratott a magyar csapat, de győzelmét, mint az előző napon, ismét Bárány Istvánnak köszönhette, aki a 100 méteres egyenes pályán 59.8 másodperces briliáns időt ért el.

Magyarország végeredményben 4 p. 07.3 mp-es fényes idővel, 1 p. 01.8 mp.-es átlaggal győzött (a múlt évben a Császáruszodában 4 p. 06.4 mp. volt a győztes magyar csapat ideje), míg Németország 4 p. 11.3 mp.-es idővel szorult a második helyre.

Székely és Schubert a staféta első két embere. Az újonc válogatott Székely (1 p. 02 mp.) csak a finisben ad le egy testhosszt Schuberttel szemben, akinek 1 p. 01.6 mp. volt az ideje. Dr. Wannie Rezső 1 p. 03.1 mp.-et úszik, Derichs 1 p. 01.4 mp.-et, úgy, hogy a németek előny már két testhossz.

Most Wannie András és Ealk kerül a vízbe és Wannie II. 1 p. 02 mp.-et úszva, egy hosszra csökkenti a németek előnyét. Balk ideje 1 p. 04.2 mp. volt. Bárány István már 30 méter után befogja Heinrichet, teljes erőből megy a célig és 59.8 mp-es idővel három testhosszal ver rá az 1 p. 04.1 mp.-et úszó Heinrichre.

Bárány eredménye a Grand Prix-ben elért 59.2 másodperces idejénél is értékesebb, hiszen Párisban 50 méter hosszú volt a pálya, de bravúros a fiatal Székely 1 p. 02.4 mp.-es ideje is.

A vízipóló-mérkőzést kissé elbizakodottan játszotta le a magyar csapat, erre vezethető vissza, hogy csak 5:3 arányban tudott ráverni a tartalékos németekre.

Meg kell azonban adni, hogy a német játékosok óriási lelkesedéssel küzdöttek, mert igazolni szerették volna, hogy amsterdami olimpiai győzelmük reális volt. Az igazolás nem sikerült.

A magyar csapat, különösen az első félidőben, óriási fölényben volt és Németh (3), Halasy és Vértesi góljaival már 5:0 arányban vezetett, amikor a németek Günst révén 5:1-re szépítenek.

Szünet után a németek följavulnak, ezzel szemben a magyar csapaton kiütköznek a csütörtöki antwerpeni „csata” fáradalmai, úgy, hogy a magyar támadásokat könnyen szereli le a német védelem, viszont a könnyelműsködő magyar védelem hibájából Schulze és Benecke újabb két gólt szerez.

A magyar-német úszómérkőzés, amint a múlt évben, most is Magyarország 3:0 arányú győzelmével végződött, amennyiben a vízipólómeccsen kívül mind a két stafétát megnyertük.