1931 | Június

Fölényesen győzött vízipólócsapatunk

Budapest – Magdeburg 9:0 (3:0)

Már az első pillanatban Német dopplerja a háló fölött süvít el. Keserű labdája alig megy valamivel kapu mellé. A németek is támadnak, balszélsőjük elúszik, de Barta az utolsó pillanatban ment. Bozsik Ivády labdájával megszökik, Németh elé dob, az visszaadja Bozsiknak, aki menthetetlenül a gólba vágja a labdát 1:0.

Halassy éles lövését Rademacher szépen védi. A németek is erélyesen támadnak, de támadásaikat nem kíséri szerencse. Barta két ízben is csak a döntő pillanatban tudja ártalmatlanná tenni a góllal kecsegtető német támadást. Szabaddobásból Német kapja a labdát és hálója feltartóztathatatlanul röpül a hálóba. 2:0.

Nagyszerű Bozsik-Német akció következik, amit csak nehezen hárít el a német kapus. Keserű lövése a kapufáról pattan vissza. A németek támadásait Ivándy és Sárkány szerelik

A második félidő a németek támadásával kezdődik, de Barta szépen védi a német center éles lövését. Németet faultolják a kapu előtt. A megítélt 4 méterest Német góllá értékesíti (4:0).

Halassy a középen elcsípi a labdát ügyesen becsapja a német védelmet úgyhogy teljesen tisztára játssza magát s helyezett lövésével már 5:0 az eredmény.

A németek is támadnak, de nem kíséri szerencse az akcióikat, bár néhány igen veszélyes helyzetet teremtenek. Keserű dobja a 6-ik, Bozsik a 7-ik, Német a 8-ik gólt.

A németek kétségbeesetten küzdenek a tisztelet gólért, de csak két kapufát lőnek. A félidő végén Bozsik leúszik s Rademacher feje fölött dobja a 9-ik gólt. A 10-ik gólra már nem futotta az időből.

Ezzel aztán 6:0 arányban nyertük meg a városok közötti mérkőzést.