1932 | Január

Kehrling Béla nyerte a Takáts Imre emlékezetére kiírt tizedik fedett tenniszpálya bajnokságot

Kehrling kitüntetést kapott a kormányzótól.

A vasárnapi hideg, száraz időben rendezték Magyarország 1932. évi födött teniszpálya bajnokságait, ezúttal tizedszer. A versenyen részt vettek, élükön Kehrlinggel, férfijátékaink legjobbjai. Csak egy hiányzott közülük, akinek szerepléséhez ötszörös födöttpálya bajnokság fűződött: Takáts Imre, a magyar teniszsportnak idő előtt elesett katonája. Emlékének egyperces szünetet szenteltek a pályán.

A férfi egyes bajnokság szép küzdelmeket hozott. Az elődöntőkben Kehrling kitűnő formában győzött Drjetomszky tavalyi bajnok ellen, Straub Elek pedig szépen kidolgozott, hosszú ütéseivel három szetben verte a kissé kedvetlen játszó Gabrovitz Emilt. A döntő alkalmat adott Kehrlingnek briliáns akciók sikeres keresztülvitelére.

A női egyes elődötökben Paksyné kiforrottabb stílusával győzött a rendkívül sokat fejlődött, különösen a hálónál ötletes Demkó Eszter ellen. Baumgarten Magda pedig Tihanyiné ellennyert fölényes arányban, a döntőben pedig nagy biztonságával és helyenként támadó játékkal Paksyné ellen.

Szép küzdelmet hozott a vegyes páros is, ahol az első ízben együttjátszó gróf Zichy-Demkó Eszter győzött a diszharmonikusan küzdő Gabrovitz-Baumgarten - pár ellen, míg Straub Elek-Paksyné a második oldalon a Drjetomszky-Piret - párt elimitálta a küzdelemből. A döntőben azután Straub-Patakyné biztosabb játékukkal megérdemelten győztek.

Rakovszky István a kormányzó legfelsőbb elismerését közölte Kehrling Bélával első bajnoksága 20. évfordulója alkalmából.

Eredmények:
Férfi egyes bajnokság (Takáts Imre emlékére):
Bajnok: Kehrling Béla (Döntő: 6:2, 6:2, 6:2) 2. Straub Elek. 3. Gabrovitz Emil és Drjetomszky György.

Női egyes bajnokság:
Bajnok: Baumgarten Magda (Döntő: 7:5, 8:6). 2. Paksyné, 3. Demkó Eszter és Tihanyiné.

Vegyes páros bajnokság:

Bajnok: Straub-Paksyné. (Döntő: 6:4, 6:8, 6:0.) 2. gróf Zichy-Demkó E. 3. Gabrovitz-Baumgarten M. és Drjetomszky-Piretné.

Férfi páros bajnokság:
Bajnok: Aschner-Gebrovitz. 2. Starub-Straub. 3. Drjetomszky-gróf Zichy és Kirchmayr-Pétery dr.