1933 | December

A Ferencváros 9:3 arányban győzött Baselben

Basel, december 3.
A Ferencváros szombaton Zürichben 2:2 arányban végzett a Young Follows csapatával. A magyar csapat tagjai fáradtak voltak az utazástól és ezzel magyarázható a döntetlen. A Ferencváros a meccs után tovább utazott Baselbe, ahol vasárnap délután a FC Basel csapatával mérkőzött. a Ferencváros komplett összeállításban startolt.

Ahogy megkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat diktálta a tempót és huszáros attakkal ostromolta meg a svájciak kapuját. Az első gólt Sárosi lőtte. Utána egymásután Kemény szerezte a gólokat, majd az első félidőt Toldi bombalövése fejezte be.

A 4:0-s félidő után a játék másik részében a svájciak is szóhoz jutottak, de a Ferencváros végül Toldi, Takács, Kemény, majd Sárosi góljaival 9:3 arányban megnyerte a mérkőzést. A svájci közönség nagy tapsokkal jutalmazta a magyar csapat szép játékát.