1940 | Július

Vízilabda: UTE-MAC 2:1 (1:0)

Az újpesti uszodában az úszóverseny után tartották meg az UTE-MAC vízipóló bajnoki mérkőzést. A játékvezető Schlenker volt. Az első félidőben mindkét csapat tagjai idegesen játszottak. Végül Németh lövését a MAC kapusa nem tudta megfogni és ezzel az UTE 1:0-ra vezetett.

A második félidőben Sárkány előreadott labdáját Németh svédcsavarral küldte a griffmadarasok hálójába. 2:0. A befejezés előtt Tarics lövését Sólyom, az UTE kapusa beejtette. A gólbíró gólt ítélt. A nézőtér emiatt zajongani kezdett.

A derby-meccset tehát az UTE 2:1 arányban megnyerte. A győzelmet megérdemelte. az UTE bajnoksága most már attól függ, hogyan végződik a BSE-MAC küzdelem.

A szünetben kihirdették a délelőtt megrendezett torony műugró bajnokság eredményét. Bajnok: Hídvéghy (MAC)

Halassy és Gyulay párharca a labdáért Németh Jamesz döntő gólja Wannie András dr. és Ivády Sándor dr. tanácskozik