1941 | Április

A MAC csapata diadalmaskodott a Thomka-emlékversenyen

A mai vasárnap volt az utolsó alkalom, hogy futóink bebizonyítsák felkészültségüket a két hét múlva sorra kerülő mezei bajnokságra. Vidéken a kerületi mezei bajnokságokat rendezték meg, Budapesten pedig a BEAC Thomka Áron-emlékversenyen csaptak össze az atléták.

A BTE-futók, akik most a legjobb formában vannak, hiányoztak a versenyről, ők a mezei bajnokság terepét, a káposztásmegyeri lóversenyteret próbálták ki, ott gyakorlatoztak.

A rákosi réteken a MAC csapata szerezte meg az első helye, a Hírest nélkülöző UTE előtt. (A MAC-ból Iglói hiányzott.) A MAC 33 ponttal lett az első, az UTE 40 pontot, a harmadik Törekvés pedig 62 pontot szerzett.

Az egyéni versenyben Csaplár győzött. A táv legnagyobb részében Németh (MAC) vezetett, Eper, Esztergomi és Csaplár tartott vele, a finisben azonban előbb Eper, majd Esztergomi maradt el és az utolsó száz méteren Csaplár megelőzte Némethet.

Sorrend: 1. Csaplár (MAC) 17:42.2, 2. Németh (MAC) 17:43, 3. Esztergomi (BSZKRT) 17:50, 4. Eper (UTE) A MAC győztes csapatának tagjai: Csaplár, Németh, Szabó Miklós, Szuha és Gombos.

A Thomka-verseny előtt a KISOK budapesti kerülete rendezett futóversenyt, itt Verbőczi (Széchényi Felsőker.) volt az első, Dvornitzky (Rákóczi felsőker.) a második és Untenceker (Széchényi felsőker.) a harmadik.