1941 | Június

Asbóth legyőzte Henkelt és ezzel 3:2 arányban megnyertük a német-magyar teniszviadalt

A magyar-német teniszmérkőzés harmadik napján zsúfolásig megtelt a margitszigeti pálya. Nagy volt a fejetlenség! A közönséget alig tudták elhelyezni. A legnagyobb zavar állott elő.

A szombati páros mérkőzés elvesztése után 2:1-re vezetett a magyar teniszválogatott. Vasárnap a biztos győzelem tudatában kezdődött el a mérkőzés. Mindenki azt hitte, hogy a remek formában lévő Szigeti könnyeden bánik el Kochhal. Nem így történt! Megfordult a szerep. A fiatal Koch három szetben 6:3, 6:0, 6:1 arányban győzött.

Szigeti kínosan gyenge napot fogott ki. A közönség fel-felszisszent sorozatos hibái láttán és a nagy meleget sem bírta Szigeti, lassúnak bizonyult. Ezzel kiegyenlítettek a németek és 2:2 lett az eredmény.

Pontban 4 órakor Asbóth és Henkel a döntőmérkőzés résztvevői léptek a pályára. Az első mérkőzés már mutatja, hogy itt óriási küzdelem lesz a végső győzelemért. Változatos, fej-fej melletti küzdelem után Asbóth 9:7-re nyeri az első szettet.

A második szett viszont könnyedén Henkelé 6:3 arányban. A harmadik szett ismét óriási küzdelmet hozott, Asbóth utolérhetetlen játékkal végül is 7:5 arányban győzött. Az utolsó szett volt a legizgalmasabb. Asbóth már 3:0, majd 4:1-re vezetett, amikor Henkel hallatlan energiával kiegyenlített. 4:4, majd 5:5 lett az eredmény!

A közönség lélegzetvisszafojtva figyeli a játékosok minden mozdulatát. Óriási az izgalom. Henkel lankad és Asbóth villámgyors akciókkal 7:5-re nyeri meg a döntő szettet. Ezzel 3:2 arányban megnyertük a magyar-német teniszmérkőzést.

187 perces játék után Koch köszönti a győztes Asbóthot Szigeti (jobbra) legyőzte Henkelt Henkel backhand-ütésre készül Menzel balkezes fore-hand ütése Egy kis szomorú (Uhl) és egy nagy boldog (Tóth dr.) kapitány A német és a magyar páros - Gles, Henkel, Gábory, Asbóth