1942 | Január

A B. Vasutas nyerte a szabadfogású birkózó csapatbajnokságot

A Nemzeti Sportcsarnokban, szépszámú közönség előtt bonyolítottak le Magyarország 1942. évi szabadfogású birkózó csapatbajnokságának utolsó, egyben döntő fordulóját. A résztvevő csapatok között láttunk néhány jó formában levő birkózót, de igazi, vérbeli szabadbirkózást csak kevés versenyző tudott mutatni.

A mostani nem egészen megnyugtató formák mellett sok javulásra, erős munkára van szüksége birkózóinknak, hogy a közelgő magyar-német országok közötti mérkőzésen sikeresen megállhassák helyüket.

Elsőnek, a harmadik helyért a WMTK és a Ceglédi MOVE csapatai mérkőztek. Győzött a WMTK csapata 6:1 arányban. A csepeliek számára a tartalékosan és öt emberrel kiálló ceglédi csapat nem jelentett komoly ellenfelet.

Az első helyért folyó küzdelemben a B. Vasutas 4:3 arányban győzedelmeskedett a BSzKRt csapata felett. Izgalmas, jó mérkőzést vívott egymással a két csapat, a vasutasok szerencsésebb összeállításukkal megérdemelten győztek.

Kovács B. Vasutas 4 perc alatt tussolta ellenfelét Bóbis tussal győzött Jámbor ellen A BVSC bajnokcspata - Palotás, Kovács, Tormássy, Hegedűs, Pintér, Szőke, Széll A Beszkárt csapata - Eisentoek Gyula alelnök, Vitális, Bánky dr., Somorjai, Sárközi, Ferencz, Vörös, Nagy