1942 | Március

Csepeli WMFC – Nagyváradi AC 3:1 (1:1)

Csepel – 10.000 néző – Játékvezető: Vass Antal.
A nap legérdekesebb mérkőzésére kivonultak a vidékre utazott Ferencváros és Újpest hívei is, hogy hangjukkal a nagyváradi együttest biztassák a bajnoki táblázat éllovasa, a WMFC ellen.

Az igyekezet nem járt eredménnyel, mert a NAC különösen a második félidőben egészen lanyha játékot mutatott és a WMFC minden tekintetben – most már szerencse nélkül is – rászolgált a győzelemre.

Az első gólt a 7. percben Marosvári lőtte, akinek lövésével szemben Solymosi tehetetlen volt. 1:0. A gól után a nagyváradi csatársor is vezetett egy-két veszélyes támadást, különösen Tóth III. révén, de a jól működő védelem Dósai kapussal az élen, elhárította a veszélyt.

A kiegyenlítő gól a 25. percben esett, amikor sarokrúgásból Sárvári a kapura fejelte a labdát, amelyet Dósai kiejtett és aztán az odaugró Sárvári vitathatatlanul benyomta a hálóba. 1:1.

Szünet után kidomborodott a WMFC nagyobb tudása, a nagyváradiak ezzel szemben fáradtan, lanyhán játszottak. Az 5-ik percben Jávor megszerezte a vezető gólt (2:1), majd a 20. percben Szabadkai sarokrúgásból bebiztosította a csepelieknek a végső győzelmet. 3:1.

Az utolsó öt percben mintha feltámadott volna a NAC harci szelleme, gólt azonban már nem tudott eredményezni.

Dósai hiába nyúl a labda után, az már túl jutott a gólvonalon Jávor II. - a földön hanyattesve - megszerzi a WMFC 2-ik gólját A WMFC 3-ik gólját Szabadkai lőtte - Deményi, Domján, Solymosi és Szabadkai A WMFC csapata - Szabadkai, Dósai, Marosvári, Kapta, Szalay, Dudás, Olajkár II., Pintér, Váradi, Kállói, Jávor II.