1945 | Május

Óriási arányú Újpest győzelem

UTE – NSC 16:0 (7:0)

Góllövő: Szusza, Tamás, Várnai, Szusza, Várnai, Laborcz, Laborcz, Zsengellér, Tamás, Várnai, Várnai, Zsengellér, Zsengellér, Várnai, Szusza, Zsengellér.

Újpest, Wolfner-pálya, 5000 néző, - Vezette: Török
Az újpesti MaDISz vasárnap a Wolfner-pályán rendezte meg Május-ünnepségét s így az UTE-NSC mérkőzés igen vidám hangulatban játszódott le. Fél 6-kor állnak fel:
UTE: Tóth – Balogh II. Jakab – Kirádi, Szűcs, Siklós – Tamás, Szusza, Laborcz, Zsengellér, Várnai.
NSC: Kárpáti I – Jergler, Kojsza – Leitaik, Kriván, Forró – Palágyi, Pálya, Kárpáti II., Jäger, Wendl.

Az NSC kezd, de azonnal az UTE lendül támadásba. A 10. percben Zsengellér átadását Laborcz jó helyzetben mellé lövi. A 14. percben Zsengellér remek átadását Szusza maga elé teszi és 14 méterről védhetetlen gólt lő. 1:0.

Három perc múlva Zsengellér lefut a balszélen, beadását Várnai Tamás elé tolja, a szélső lövése a hálóba jut. 2:0. Ismét három perc múlva Laborcz kitör. Várnaihoz játszik és ő besétál a labdával a kapuba. 3:0.

A 26. percben Várnai szögletét Szusza befejeli 4:0. Az NSC csak ritkán jut szóhoz, de akkor is veszélytelen. A 36. percben Várnai lefut, bekanyarodik és az ellenkező sarokba bombáz. 5:0.

Két perc sem teli el: Tamás lövését Kárpáti kiejti, Laborcz bepöcköli 6:0. A 40. percben a középcsatár ugyanezt teszi Tamás labdájával. 7:0. A lilák beállították a vasárnapi eredményt 45 perc alatt. Hogy a szünetben milyen az öltözők hangulata, azt leírni is felesleges.

II. félidő
Már a 3. percben gólt lő az UTE. Laborcz átadását Zsengellér laposan belövi. 8:0. A 8. percben Várnai beadását Zsengellér és Szusza átlépi, Tamás bebombázza. 9:0 Három perc múlva Tamás elfut, átvágja a labdát a balszélre, Várnai bepofozza. 10:0.

Szépíthetne az NSC: Tóth megfogja a lőni készülő Wendi lábát, a büntetőt Jäger mellé lövi.
Most hosszú ideig nem esik gól. A 25. perctől a 35-ig hat gólt is lőnek a lilák, ilyen sorrendben:

Tamás átadását Várnai befejeli, 11:0, Kirádi labdáját Zsengellér lövi kapura, ezt Kárpáti kiüti, de a második Zsengellér lövéssel szemben már tehetetlen, 12:0. Várnai beadását Zsengellér a sarokba gurítja. 13:0 Tamási átadását Várnai léc alá fejeli, 14:0.

Szusza a 16-osról nagy gólt lő. 15:0. A 35. percben Szusza Zsengellér elé teszi a labdát, a balösszekötő a jobb sarokba lő 16:0. Még lőhetne az UTE egy-két gólt, de már nem erőltetik a dolgot.

Szögletarány: 7:3 (3:1) az UTE javára.