Iwiw Kapu Login with Facebookk
1938 | Május

Végkimerülésig mérkőzött Szigeti és Gábori a teniszbajnokságért

Itt a magyar Davis Cup-csapat

A Budapesti Egyetem Atlétikai Club pompás lágymányosi sporttelepén vasárnap folytatták a nemzeti teniszbajnokság mérkőzéseit.

A férfibajnokságot Szigeti (UTE) nyerte meg, Gáborival (MAC) szemben. A mérkőzés hosszadalmas volt. Az első szettet Gábor nyerte meg 6:3 arányban. Utána Szigeti 9:7 arányú győzelme következett. Ezután megint Gábori nyert 6:4 arányban. Gábori ezzel el is lövöldözte puskaporát, mert a másik szettet Szigeti 6:3, 6:3 arányban biztosan nyerte meg.

A női egyes elődöntő mérkőzésen Somogyi (BEAC) stílusosan 6:0, 6:2 arányban győzedelmeskedett Sárkány (BEAC) ellen. A női páros bajnokságot a Schréderné, Paksyné pár nyerte meg a Baumgarten-Bárd pár ellen. Schrédernének ez a tízedik győzelme és ezzel megszerezte Magyarország örökös teniszbajnoka címet.

A Nagypély emlékversenyben Szepessy (BEAC) 6:4, 7:5 arányú eredményt ért el Jávory (MAFC) ellen. Ráczné és Pató Emmi kerültek a harmadik helyre.

A másodosztályú férfiegyes versenyben Bánó (BSzKRt) vitte el az első helyet.

A férfi páros döntőjében a Szigeti-Aschner pár 6:4, 6:2, 6:4 arányban verte a Ferenczy-Pető párt.

A verseny után Grosschmid Sándor, a Tenisz Szövetség kapitánya összeállította a magyar Davis-Cup csapatot, amelynek tagjai a következők: Gábori, Dallos, Asbóth, Csikós. Szigeti a Davis Cup meccsen nem szerepelhet.

Hétfőn délután 3 órakor folytatják a döntő mérkőzéseket. Különösen nagy érdeklődéssel várják Paksyné és Somogyi találkozását a női bajnokság döntőjében. A BEAC versenyének mintaszerű rendezésért. Ertsbeck Ottó szakosztályi elnököt és Szentpétery Jenő szakosztályi titkárt illeti dicséret.