1937 | Május

A magyar tenisz-sport szomorú vasárnapja

Belgium – Magyarország 3:2

Kétévi szünet után nem sikerült a Davis Cup első fordulóját megnyerni. Most várhatunk egy évig. A 2:1 arányú belga vezetés 3:1-re mélyült a vasárnapi Lacroix-Gábori találkozó során.

Gábori agyonjátszottan, bizonytalanul állott fel a hatalmas termetű belga játékos ellen, aki az első szettet 6:1, 6:2 arányban nyeri. A harmadik szetben Lacroix kissé visszaesik, Gábori gyorsít és vezet 3:2-re, majd 4:3-ra.

Sajnos, nem tud elütni befutó ellenfele mellett, aki matematikai pontossággal smashel. Az utolsó két gémet (6:4) és ezzel az egész Davis Cup-öt megnyeri. Belgium 3:1 arányú vezetése már a végleges győzelem.

A következő Dallos-Nayahaert - meccs a végeredményen már nem változtathat, legfeljebb szépíthet. Az 1400 főnyi közönség azért ezt is kitartóan végignézi. Dallos megbízható, komoly és eredményes játékosnak bizonyul.

Ő az egyetlen, aki pontokat hozott a magyar csapatnak. 7:5, 4:6, 6:2, 3:3 magyar vezetés mellett lett azonban a belgák kénytelenek az utolsó mérkőzést feladni, mert Nayahaert ismételten görcsöt kap a lábába.

Igy ezt a pontot, amely anélkül is közömbös a végeredmény szempontjából, Magyarország javára írják. A tárgyilagosság kedvéért meg kell állapítani, hogy a magyar csapat nem tudás híján, hanem részben balszerencse, részben pedig kevéssé gazdaságos erőbeosztás miatt vesztett.

Dalloson kívül a párosban Ferenczy Emil is tudása legjavával küzdött. Ez volt a legelső Davis Cup-mérkőzés, ahol Kehrling Béla már, mint néző sem volt jelen és a verseny hangulatán, lefolyásán egész idő alatt érezhető volt az a pótolhatatlan űr, amelyet éppen most, maga után hagyott.

Lacroix és Dallos játék közben a magyar-belga Davis Cup mérkőzésen Kehrling Béla már nem lehetett ott a mérkőzésen... Kehrling Béla