1907 | December

A legjobb magyar staféta

A legjobb magyar staféta ez évben a Budapesti Torna-Club csapata volt, melynek tagjai Scheer Kornél bajnok, Gräber Géza, Ludinszky Lajos és Fábián László voltak.

Az ezidén veretlen stafétát Lucius Károly, a BTC kitünő gentleman amatőr trénere készítette elő a versenyekre. A staféta az eddig a MTK. által tartott országos rekordot 4/5 másodperczczel megjavította és 4x100 méter távolságra 17 1/3 mp. kitünő időrekordot állított fel.

A csapat hét ízben állt starthoz és mindannyiszor győzött. Németországban - Nürnbergben - is szerepelt a BTC.  veretlen stafétája, ahol rekordidő alatt futott át a czélszalagon; itt azonban hibás váltás miatt diszkvalifikálták. Ha ez meg nem történik, a csapat nemcsak a legjobb magyar, de  legjobb kontinentális staféta czímével is büszkélkedhetnék.

A Budapesti Torna-Club veretlen staféta-csapata Scheer Kornél (Budapesti Torna Club), Magyarország rövidtávfutó bajnoka és rekordere