1907 | Október

Bajnoki lawn – tennis verseny

Budapest, 1907. szept. 14-20.

A bajnoki lawn – tennis verseny mult hó 20-án ért véget. Az idei bajnokságot Zsigmondy Jenő, ez a fiatal, de máris kiváló képességű játékos nyerte meg. Róla még többször lesz alkalmunk megemlékezni. Segner Pál, a tavalyi bajnok, a bajnokságra nem nevezett be, különben is kikapott az 1. oszt. handicapben Schmid Ödöntől, kit viszont Zsigmondy vert könnyen. Schmid egyébként az I. oszt. handicapben, valamint Tóth Edével a férfi-párosversenyben első lett. A hölgyversenyben Mészáros Eszter került az első helyre. Meg kell még emlékeznünk a professzionisták versenyéről is: itt Heitler János, a BLTC. ügyes trainere győzött kollégái fölött.

A versenynek nem vállt előnyére, hogy két különálló helyen tartották meg, a pályák sem voltak országos versenyhez valók. Dr. Szent-Györgyi Imre versenybírót s a versenybizottság tagjainak buzgóságát dicséret illeti. A verseny végeztével Dr. Szent-Györgyi Imre kiosztotta a győztesek között a csinos tiszteletdíjakat.

Segner Pál, a Balaton lawn-tennisz bajnoka 1905. évre A II. főiskolai bajnoki lawn-tennisz verseny résztvevői