1910 | Július

Szeged győz 3:1 arányban Kecskemét AK. ellen

Kecskemét összeszedve több pesti játékost, erős ellenfélnek bizonyult. Kovács (BTC.) és Glück a SzAK. volt játékosa voltak a csatársor legjobb emberei. Révész (MTK.) a csatársorban nem igen érvényesült. Veszelák (URAK.) durvaságai és életveszélyes játéka általános csodás szerencsével mentett.

A SzAK. két tartalékkal játszott, azonban így is szembetünő volt nagy technikai fölénye. A csatársorban Niessner lelkes munkájával tünt ki. Benne ismertük meg az ideális football-játékost, aki nem törekszik a gól-lövésre, ha csatártársa jobb helyzetben van, hanem szivesen átengedi neki a gólszerzés dicsőségét.

Vérnek alig sikerült valami, a vezető-gólt lőtte. Szolcsányi az első félidőben nem sokat volt játékban, de annál szebb, bár egy kissé önző játékot produkált a második félidőben. A két Fürst a baloldalon elég jó volt, csak Fürst II. kalandozott el helyéről. Robi centerhalf szép labdaosztása nagy előnyére vált a csapatnak. Szücs a hátvédsorben is tökéleteset nyujtott. Weisz is jobb napjaira emlékeztetően játszott. Szeged a gólt tizenegyesből kapta. Félidő 1:0 Szeged javára.