1911 | Július

Anglia győz Amerika ellen

Oxford Cambridge – Harvard Yale 5 : 4

London, VII/11. Az angol és amerikai egyetemek harca az athletikában szép számu, körülbelül 5000 néző jelenlétében folyt le a West Kensigtoni Queens Club pályáján. A közönség föltétlenül nagyobb számmal jelent volna meg, de a felemelt helyárak visszatartották a szegényebb elemet.

A versenyeknek verőfényes idő kedvezett, a jó eredmények sem maradtak el, ami viszont a kitünő pályát dicséri. A futó számokban a győztesek csak igen csekély differenciákkal nyerték versenyüket.

Keresztszél csak a 100 yardos sik- és 120 yardos gátfutás alatt volt. Kalapácsvetés nyitotta meg a versenyt, melyet az amerikai származásu, de oxfordi diák, Putman nyert meg. A magasugrásban Canfield (Yale) győzedelmeskedett.

A gátfutásban Chisholm (Yale), a yankee egyetemi bajnok fényes stilusban győzött, fél angol mides sikfutást szintén az amerikai Preble (Harvard) nyerte. Eddig az amerikaiak vezettek : 3:1. A félmérföldet követő 100 yardon az angolok meglepő győzelmet értek el Mac Millan révén.

Ezt ujabb amerikai győzelem követett, Holden (Yale) nyerte a távolugrást. Eddig a verseny állása : 4:2 Amerika javára, az ezután következő számokat mind Anglia nyerte. 2 angol mfdes sikfutást Taylor (Oxford) nyerte.

A negyed mfdes sikfutást Black (Cambridge) és az utolsó, vagyis döntő számban az egy mfdes sikfutásban Baker haladt át, mint első a célon.