1914 | Április

Nemzetközi mérkőzés: FTC – WAC 1:0 (1:0)

Üllői-ut – 9000 néző. – Biró: Schaschek Ödön.
Három vereség és egy eldöntetlen mérkőzés után tegnap ötödször győzött le az idén magyar csapat osztrák ellenfelet. A WAC-nak a BAK ellen aratott megsemmisítő győzelme és az FTC fogyatékos formája kevés reményt nyujtott arra, hogy a győzelmi sorozatot az FTC folytatni tudja.

És ime tegnap az FTC különösen a küzdőképesség terén várakozáson felül megállja a helyét és a reménytelen küzdelemből győztesen kerül ki. A zöld-fehér csapat – kivéve a Pataky helyén ügyetlenkedő Kórodyt és a kaput gyámoltalanul védelmező Móra ifjusági játékost –egyéni játékban és összmunkában jól megállta helyét a WAC-cal szemben, a melyről azonban meg kell jegyezni, hogy már sokat veszített formájából.

Az első félidőben az FTC játszott az orkánszerű szél irányában s a WAC keveset támadott, viszont a második félidőben a szél erejével szemben is a támadó szerepből majdnem annyi jutott a ferencvárosiaknak, mint a WAC-nak. Az érdekes mozzanatokban gazdag, izgalmas játék csak az első félidő 42 percében eredményezett goalt az FTC részére Schlosser bravuros lövése révén.

Jelenet a mérkőzésből (FTC-WAC 1-0) Az osztrák kapus védése Egy újabb bravúros védés